TeknolojiÜrün incelemeleri

Araç kayıt kamerası – Araç içi kamera – kaza kamerası

Son dönemde oldukça popüler olan araç kayıt kameralarından birini inceleme fırsatı bulduk. Detaylı fotoğraflar ve açıklamalar yazının devamında…

Özellikle Youtube üzerinde binlerce videoda bu ve benzeri kameraların kayıtlarından derlenmiş onbinlerce kaza videosu inanılması güç izlenme sayılarına ulaşıyor. Peki bu kameralar nedir? Araç kayıt kameralarının özellikleri nelerdir. Bunlarla ilgili kısa ve net bir araştırma ve ürün incelemesi yaptık.

İncelediğimiz araç içi kamera da tüm diğer meslektaşları gibi asrın üretim ve yeni ürün çılgınlığının yaşandığı Çin yapımı. Fakat sizlerinde bildiğiniz gibi, Çin çukurunda istediğiniz kalitede ürün yaptırmanız mümkün. İncelediğimiz model, gayet başarılı ve kaliteli duruyor.

Öncelikle bu araç içi kameranın en dikkat çekici özelliklerinden biri, çift kameralı araç kayıt kamerası olması. Uzun bir kablo ile kaliteli görünen bir 2. kamera satış paketinden çıktı. Normal 3,5 gibi görünen bir girişi var. Ürünün üzerinde birden çok giriş mevcut.

1- Ekstra kamera bağlantı girişi

2- Şarj ve data kablosu girişi

3- SD kart girişi

Çift Kameralı Araç Kayıt cihazının kurulumu sırasında ilk olarak, ikinci kamera bağlantısını yapıyoruz. Bundan sonra şarj bağlantısını gerçekleştiriyoruz. SD kartımızı da ilgili alana yerleştirdikten sonra, araç kayıt kamerası kullanıma hazır oluyor. Açma düğmesinden açtığınızda default ayarlı olarak motion detect yani hareket sensörü aktif olarak geliyor. Ve hemen kayıt başlıyor.

Menü erişimi için cihazın üstündeki butonların ilkine basarak, kayıttan çıkarmanız gerekiyor. Menüye girdikten sonra tarih ayarları, kayıt kalitesi, kayıt süresi vb ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. Kayıtları ister üzerindeki ekrandan, ister data kablosu ile bilgisayardan isterseniz de tv bağlantı kablosu ile televizyonunuzdan rahatlıkla ve net olarak izleyebiliyorsunuz.

Size önereceğim ayarlar sırası ile şöyle;

1- kayıt kalitesi 720p olsun

2- Kayıt süresi none seçeneği işaretli olsun

3- Auto detect on şeçeneğinde olsun

4- Saatini ve tarihiniz doğru olsun.

 

İncelediğim araç içi kayıt kamerasının en büyük özelliklerinden bir otobüsler, minibüsler ve midibüsler için çift kameralı araç kamerası olması. Zira, özellikle ticari amaçlı kullanılan minibüs ve otobüslerde yaşanabilecek tatsız olaylar için araç içini ikinci kamerası sayesinde sürüş boyunca güvenle kayıt edebiliyorsunuz.

——————————————- OKUYUCULARIMIZ İÇİN AÇIKLAMA ————————————————–

kaza kamerası, araç içi kayıt kamerası, araç kamerası gibi başlıklarla sizlerden gelen birçok eposta var.

Ürünü incelememiz için bize göndermiş olan www.hepsirahat.com sitesi, ürünün ithalatını yapmadıklarını sadece gerekli olduğunu düşündükleri bu araç kamera sisteminin Webzi okuyucuları için incelememiz ve tanıtmamız için gönderdiklerini ilettiler. Ürün ile ilgili olarak , inceleme tarihinden bu yana personel servis aracımızda kullanmakta olduğumuz ve fazlasıyla memnun kaldığımız bu araç kamera kayıt dvr sistemi nin PrizmaNET Teknoloji tarafından satıldığını ve 0 232 332 04 56 numaralı hattan ulaşabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Kamera fotoğraflarından oluşan galeriyi ziyaret etmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız.

arac-ici-guvenlik-kamerasi-kaza-kamerasi

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı