Diğer HaberlerTeknoloji

Wordpress’ te kategori oluşturmak

  Wordpress, aslında çok basit ve aynı oranda da kullanışlı, bir içerik yönetim sistemidir.

Fakat bu kadar basit yönetilebilen bir sistem olmasına rağmen bazen bazı özellikleri kafamızı karıştırabilir. Bunlardan bir tanesi kategori oluşturmak. Son sürüme göre yapılmış kısacık anlatım yazının devamındadır.

İlk olarak www.domaininiz.com/wp-admin adresinden panelimize giriş yapıyoruz.

Girişimizin ardından, sol blokta bulunan menü çubuğunda 2. ana menü olarak bulunan Yazılar menüsündeki aradığımız bölüm olan Kategoriler sekmesine tıklıyoruz.

Yeni açılan sayfada, sol blokta yeni kategori oluştur bölümünü görebilirsiniz. Alt bölümdeki kutuları ihtiyacınıza göre doldurarak, yeni bir kategori oluşturmuş olacaksınız.

 

Aslında bu kadar basit.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-zt0eeZtCRd8/Tv7NX2OL0EI/AAAAAAAAAKY/eR_1uVC4L3I/w500-h149-k/kategori.jpg[/IMG]
    resimde wordpresin kontrol panelinde oluşturulan kategori var ben bunu silmek istiyorum neden silemiyorum.Başka bir kategori oluşturduğumda sil seçeneği diğerlerinde sil işlemini gerçekleştiriyorum fakat resimde görülen kategoriyi silemiyorum.
    işin aslı aslında sitede iken kategoriler kısmında özel güvenlik temel sınavı ve sonuçları tıklandığında istediğim bir sayfanın gelmesi fakat onuda bir türlü yapamadım.
    ikinci resim ön izlemsinde programlar kategorisi ekledim bunda sil seçeneği geliyor diğerinde neden çıkmıyor arkadaşlar..
    [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-7CmYLFeNIJY/Tv7PcflmiOI/AAAAAAAAAKk/l0jXbCL2HNU/w575-h161-k/kategori2.jpg[/IMG]

  2. Tam olarak emin olmamakla birlikte, sanırım sorun kategori altında makalelerin olması. Bu makaleleri, oluşturacağınız bir kategori altına taşıyarak istediğiniz kategoriyi silebileceğinizi düşünüyorum. Fakat bununla beraber, bu farklı bir nedenden de ileri gelebilri. Kolay gelsin sonuç ile ilgili bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı