Teknoloji

SPAM eposta ve sms için TÜSİAD engeli

SPAM kanunu Türk Sanayici ve İş Adamları Derneğinin işine gelmedi.  İzinsiz gönderime izin verilmesini istedi…

 

 

 

 

 

 

TÜSİAD’a sorulduğunda sanayici iş adamları kisvesiyle konuya yaklaşan TÜSİAD, halka değil temsil ettiği sermayeye yakın gelecek bir görüşle ortaya çıktı: Kurum TBMM Sanayi Komisyonuna gönderdiği görüşünde, vatandaş, SMS, e-posta, gibi araçlarla ‘elektronik ileti istemediği’ yönünde beyanda bulunmamışsa, ona elektronik ileti gönderilebilmesini istedi.

TÜSİAD’ ın açıklaması:

“Elektronik haberleşme sektörünü ve kullanıcı eğilimlerini daha yakından takip etme fırsatı bulunan BTK’nın yürürlükteki kanun çerçevesinde sektöre ilişkin düzenlemeleri yapmasının uygun olduğu değerlendirildiğinden, SMS iletilerine ilişkin düzenlemelerin bu kanun tasarısında yer almamasını önermekteyiz. Elektronik ticaretin iki tarafını teşkil eden şirketler ile müşteriler arasındaki dengeyi sağlamasını ve referans aldığı AB müktesebatına uygun şekilde kaleme alınmasını talep etmekteyiz.” diyorlar…

Tabii ki ayağına basıldığı için TÜSİAD’ ın bu açıklamayı yapması bekleniyordu. Fakat zaten bu SPAM gönderimini büyük yatırımlarla gerçekleştiren hatta ve hatta bütün piyasayı elinde tutan bu ticaret erbapları böyle bir kanunun çıkmasından sonra çok  büyük bir gelir kaybına uğrayacaklardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı