GündemTeknoloji

Açıköğretim üniversitesi portalı ANADOLUM zaman aşımına uğradığınız hatası

Yaklaşık 10 günden bu yana, Anadolu Üniversitesi‘ nde uzaktan öğrenim gören Açıköğretim ögrencisi olan okurlarımızdan gelen onlarca sorunun yanıtı olan;

ZAMAN AŞIMINA UĞRADINIZ

hatası ile ilgili olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda bu hatanın çözümünü bulduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Anadolu Üniversitesi’ nin hem örgün hem de uzaktan öğretim programına dahil olan ANADOLUM portalı gerek içerikleri gerek web sitesi gerekse mobil uygulamaları ile Türkiye’ de yayınlanmış en iyi eğitim portalıdır desek hata etmiş olmayız sanırım.

Her örgün öğrenim veren üniversite gibi öğrencilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Anadolu Üniversitesi, önceleri sadece Açıköğretim programıyla anılırken, son on yılda gerek eğitim kalitesi gerekse sınırlarında yer aldığı Eskişehir ilimizin yaşam kalitesini göz önüne alan öğrenciler tarafından fazlasıyla tercih sıralamasına konulup seçilmeye başladı. Bu harika rüzgarı da arkasına alan Anadolu Üniversitesi yönetimi Türkiye’ nin örgün öğretim gören öğrenci sayısı göz önüne alındığında 30.000 ‘i aşan öğrencisiyle ikinci büyük üniversitesi olmayı başardı. Bu başarılı yönetimin ilgilenmesi gereken 2.000.000 (ikimilyon) Açıköğretim öğrencisi var.

Meyve veren her ağacın taşlandığı gibi, Anadolu Üniversitesi‘ de bunca başarılı çalışmanın ve yönetimin yanında basit bazı sebeplerle kötülenmeye çalışılmakta.

Açıköğretim sınavlarının 25 Kasım 2017 ve 26 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacağının duyurulmasının ardından onbinlerce öğrenci daha önce hiç girmediği portala giriş yapmaya çalıştı. Bu yoğunluğu karşılayabilecek kapasitede sunucuları olmasına rağmen Açıköğretim portalı ANADOLUM‘ a giriş yapmaya çalışan bazı öğrenciler “Zaman aşımına uğradınız” hatası alarak giriş yapamadılar.

Uzun uzun Anadolu Üniversitesi ve Açıköğretim Fakültesi reklamı yaptıktan sonra bu sorunun çözümüne geçelim;

Öncelikle sorun Anadolu Üniversitesi veya 3. parti uygulamalardan değil, bilakis hükümet uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Gerçek zamanlı bir portal olan Açıköğretim Fakültesi portalı son birkaç yıldır hükümetimiz tarafından anlamsızca üzerinde ısrar edilen yıl bazında yaz/kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından biraz kafa karışıklığı yaşamış ve doğru zaman diliminde olmadığımız gerekçesiyle Açıköğretim Fakültesi Portalı olan ANADOLUM‘ a giriş yapmaya çalışan siz değerli öğrencilere “ZAMAN AŞIMINA UĞRADINIZ” hatası vermektedir.

ZAMAN AŞIMINA UĞRADINIZ HATASINI DÜZELTMEK İÇİN

Bilgisayarınızın, tabletinizin, akıllı telefonunuzun AYARLAR menüsüne girerek, TARİH/ZAMAN ayarını, OTOMATİK hale getirmeniz gerekmektedir.

Bu zaman ayarı otomatik hale geldiğinde doğal olarak saatiniz 1 saat geri alınacaktır. Diğer uygulamalarda sorun yaşamamak için bu ayarı tekrar elle düzeltmeniz gerekecektir.

Bugün AÇIKÖĞRETİM SINAVI‘ na girmiş olan arkadaşlarımızın sınavlarının başarılı geçtiğini umuyorum.

Yarın yine AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAVI‘ na girecek olan arkadaşlarımız varsa onlara da başarılar diliyorum.

İŞARETLEDİĞİNİZ DOĞRU – VURDUĞUNUZ GOL OLSUN 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi sınavlarına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 2. Anadolu üniversitesi açıköğretim sınavlarına sınav gününden bir kaç gün önce çalışan var mı ya. Herkesin elinde kitap…

 3. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi Ara sınavına giren değerli öğrencilere başarılar, esenlikler dilerim.

 4. Neredeyse 10 yıldır profesyonel açıköğretim fakültesi öğrencisiyim, ilk kez evime yürüme mesafesinde bir okul ayarlamışlar. Sizde durumlar nasıl?

 5. Açıköğretim fakültesi ülkenin eğitim düzeyini tek başına P oranında arttırıyor. Üç kişiden biri “Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu”

 6. Anadolu Üniversitesi açıköğretim sınavlarını 9:30’a koyarak NE YAPMAK NEREYE VARMAK İSTEMEKTEDİR!!!

 7. Açıköğretim Sınav Soruları ve Cevapları 25 Kasım 2017 25Kasım
  YarınınEğitimi…

 8. Burdan sınav yerini Güzelyalıda veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine kafam girsin

 9. Sizi tebrik ederim. Uzun süredir yaşadığım bir sorunu bit tıkla düzeltmemi sağladınız. Allah razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı