Teknoloji

Twitter takipçi uygulamalarından kurtulmak

Twitter’ da hesabınızı ele geçiren takipçi uygulamalarından nasıl kurtulacağız? Bu sorunun cevabı çok basit olmasına rağmen Twitter uygulamaları tam olarak bilinmediğinden bu takipçi vb izinsiz işlem yapan uygulamalardan kurtulmanın yolunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aslında işlem gayet basit olmasına rağmen, bizler bu sosyal medya sitelerine ilk olarak mafya oyunu oynamak için daldığımızdan, daha Facebook ve Twitter gibi sitelerin haber kaynağından farklı diğer sayfalarını keşfedemeden pat diye yazılımcılar hesaplarımıza çökmüş oldular. Aşağıda resimli anlatım ile twitter takipçi uygulamalarından kurtulmanın yolunu hemen öğreneceksiniz.

 

1. ADIM

Twitter hesabım hacklandi

 

 

 

 

 

Öncelikle twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

2. ADIM

twitter hesabim kendi kendine takip ediyor

 

 

 

 

 

Sağ üstte bulunan ve resimde kırmızı çerçeve içine alınmış alanı, yani  AYARLAR ve YARDIM bölümünü buluyoruz.

3. ADIM

Twitter hesabımdaki uygulamaları silmek

 

 

 

 

Bu bölümden yine resimde kırmızı çerçeve içine alınmış alandan AYARLAR sekmesine tıklıyoruz.

4. ADIM

Twitter uygulamalarından çıkmak

 

 

 

 

Giriş yaptığımız AYARLAR sayfasında sol blokta resimde gördüğünüz gibi bir menü açılacaktır. Bu menülerden çerçeve içerisine alınmış olan UYGULAMALAR sekmesine tıklayıp, UYGULAMA YÖNETİMİ sayfasına geçiş yapıyoruz.

5. ADIM

Twitter hesabım ele geçirildi

 

 

 

 

Ve son olarak, burada listelenen uygulamalardan istemediklerimizin hesabımız ile olan bağlantılarını kesmek için ERİŞİMİ KALDIR butonlarına basarak, bütün dertlerimize son veriyoruz.

Dikkat edilmesi gereken nokta, bu bölümde kullandığımız ve ihtiyacımız olan uygulamalarında erişim izinleri mevcut. Örneğin akıllı bir telefon kullanıyorsanız, onun uygulama izninide bu sayfadan yönetiyorsunuz. Bu sebeple sadece ne işe yaradığını bilmediğiniz uygulamaların yada ne işe yaradığını bildiğiniz uygulamaların ERİŞİMİNİ KALDIRmanız faydanıza olacaktır.

Şayet uygulamalar sayfasında bilmediğiniz ve erişimini kaldırıp kaldırmayacağınıza emin olmadığınız bir uygulama var ise, bu haberin altından yorum bölümüne yazarak editörlerin yanıtlamasını isteyebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı