Tehlikeli Sular

Küstah tokatın cezası belli oldu.

Sabahat Tuncel diye adlandırılmış olan terörist vekillin küstah tokatının cezası açıklandı. 25 Bin TL maddi ceza ile kurtarılan bu vekilin, cevabını zaten Sayın Emniyet Müdürüm davayı açarken açıklamıştı. “Davadan kazanacağım tazminatı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine bağışlayacağım.” demişti.

Şimdi biliyorsunuz bu günlerde terörist “it”e fikrini sorma, yumuşama, silah bırakma vs kisveleriyle sadece insanlara verilebilinecek bazı haklar tanınmaya başlandı. Terör bitmesin mi? Tabii ki bitsin ama, iş bu şekilde yapılmamalıydı. Malumun ilanı yaşatılmamalıydı yüz binlerce evladını kaybetmiş anaya. Neyse ben buraya yazmaya başlarsam saatlerce yazarım. O nedenle hemen habere geçiyorum.

Şırnak’ın Silopi’de 2011  Nevruz kutlamaları sırasında olaylar çıkmıştı. Silopi’deki olaylar sırasında terörist vekillerden Tuncel, Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner’e tokat atmıştı.

Olayın ardından Emniyet Müdürü Murat Çetiner, milletvekili Tuncel hakkında Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi’nde manevi tazminat davası açtı. Davanın bugün görülen 8’inci duruşmasına Çetiner ile Tuncel’in avukatı hazır bulundu. Mahkeme, Milletvekili Sabahat Tuncel’i, ‘kamu görevlisine fiili ve sözlü saldırıda bulunduğu’ gerekçesiyle 25 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Emniyet Müdürü Çetiner, daha önce yaptığı açıklamada, tazminattan kazanacağı parayı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine bağışlayacağını söylemişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı