Tehlikeli Sular

Sakıklar kapışıyor (Bir pkklının güncesi – 2)

      Milli gizli tanığımız şemdin sakık, bugünde inciler dizmeye, TÜRK MİLLETİNİ, TÜRKLÜĞÜ, ASKERLİĞİ ve yanına da kendini övmeye devam etti.

Sapık sakıkların mecliste olanı, sırrı için şemdin öyle bir laf etti ki, aslında bdp denen çapulcu topluluğunun kürtler için ne ifade ettiğini de en direkt yoldan açığa çıkarmış oldu.

sapık sakıklardan şemdin sırrı için “KAN EMİCİ” ifadesi ile yine mahkemeye damgasını vurdu.

Sakık, örgüte nasıl katıldığını anlattığı ifadesinde ”Benim kan emici kardeşim Sırrı Sakık var. Dağa çıkanlar için ‘onuru için çıkıyorlar’ diyor. Ben de diyorum ki çıkmayanlar onursuz mu ” diye konuştu.

Sapık sakıkların, gizli tanık hali olan şemdin 15 yıl sonra tıkıldığı delikten çıkınca askere gitmek istediğini ve dağdaki kıymet verdiği arkadaşlara gelin oradan size fayda yok diyecekmiş. Neyse ben yine içimdekileri içimde tutayım da siz haberin detaylarını okuyun. Yoksa size de bize de saldırının ardı arkası kesilmeyecek.

Sakık, davanın tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un açıklamalarına yanıt verdi. Tanık olarak dinlenirken terörist sıfatı olmadığını savunan Sakık, şöyle konuştu:

”Bana ‘eski terörist’ diyebilirsiniz, ‘geçmişi suçlarla dolu’ diyebilirsiniz, ama ‘şu anda suç işliyor’ diyemezsiniz. Öcalan’ın Şam’dan getirilmesi tamamen benim geliştirdiğim plan çerçevesinde oldu. Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak için dilekçe verdim. ‘Benim için dağa gidiyorsanız, gitmeyin’ mesajı verdim.

Örgütün içinde benimle birlikte hareket eden insanlar, korkularından teslim olmadılar ama örgütü bırakıp ya Kuzey Irak’a ya da Almanya’ya yerleştiler. Nasip olursa 15 yıl sonra özgürlüğüme kavuşacağım.

“Çürük raporu alma, bedelliden yararlanma imkanım olmasına rağmen sembolik değeri olsun diye askere gitmeyi düşünüyorum. Bu ordu, Türkiye’nin ordusudur. Askere giderek, Kürt gençlerine ‘Ordu sizindir, askerlik yapın mesajı’ vereceğim.

1993’te yaşanan esas o felaketten sonra büyük zarar gören ordu kuvvet komutanlarını, generallerini, yarbaylarını kaybetti. Bunun ortaya çıkarılmasını istemek orduya hizmettir, orduyu yıpratmak değil. Ergenekon, Balyoz ve KCK davaları olmasaydı, bugün ülkede oluk oluk kan akacaktı. Bu nedenle hayırlı bir iş yaptığıma inanıyorum.”

Sakık’ın, dün başlanan ifadesinin tamamlanmasının ardından, duruşma yarına ertelendi.

“Ergenekon” davasının dünkü duruşmasında “Gizli tanık Deniz” olduğunu açıklayan PKK’nın eski yöneticilerinden Şemdin Sakık’ın tanık olarak dinlenilmesi tamamlandı.

Sakık bugünkü ifadesinde kardeşi olan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık için, ‘kan emici’ ifadesini kullandı.

‘Ergenekon, Balyoz ve KCK davaları sonrasında Türkiye’de artık korkmayı gerektirecek bir durum kalmadığını’ söyleyen Sakık, “O yüzden açık tanık olmaya karar verdim” dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı