Teknoloji

iPhone düşünce ekranı kırılmayacak

Resimdeki görüntü pek gerçeği yansıtmasa da yine de çok şey anlatıyor. Apple patent başvurusu yağmurunda koca bir damla daha yaptı ve iPhone ların en büyük sorunlarından biri olan ekran kırılması derdini kısmen de olsa çözecekmiş gibi görünüyor…

Özellikle mobil piyasada en büyük olan Apple,  telefonları korumak üzere tasarlanmış yepyeni bir patent başvurusu ile yine gündemde.

Başvuruda bulunulan sistem füzelerden esinlenmiş. Füzelerin dengesini koruyan, ciroskop adı verilen kurgunun basit bir modeli olması planlanan sistemde, sensörler aracılığı ile cihazın yönü, hızı, ağırlığı gibi veriler toplanarak, cihaza entegre olan ciroskop a aktarılıyor ve düşüş yönünün ayarlanması sağlanıyor.

Bu sistem sayesinde artık iPhonelarda kullanıcıların korkulu rüyası olan düşerek ekran kırılması gibi büyük bir probleminde önüne geçilmiş olacak. Tabii ki sistem sadece iPhoneları koruyor olmayacak. Bu patenti alan Apple tüm  mobil cihazları da aynı sistemle korumayı planlıyor.

Ancak bu koruma sırasından en büyük rakip Samsung un eli boş dönmesi kuvvetle muhtemel. Zira Apple bu patent ile rakibi Samsung a fark atmayı planlıyor.

KAFAMIZA TAKILANLAR:

Cebinizden bile düşürdüğünüzde ekranı yerle yeksan olan iPhone u bu sistemle korumak için Everest’ in tepesinden atmak gerekecektir sanırım. Zira alçaktan düşüşlerde, sistemin algılayıp yönü değiştirebilmesi fizik kurallarına ters gibi duruyor…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı