Diğer Haberler

Kentkart İzmir’e veda etti.

İzmir’in toplu ulaşımdaki ön ödemeli kartı, KENTKART geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan ihaleyi kaybetmesi sonucu artık İZMİR’ den çıktı… İzmir’lileri toplu ulaşımda bir kaos bekliyor mu?

13 yıldır KENTKART olan temassız toplu ulaşım ödeme kartının adı 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren İzmirim Kart olarak değişecek. 2014 yılının Aralık ayında yapılan ihale sonucunda en düşük teklifi veren, KARTEK firması ihaleyi kazandı.

 

KENTKART ihaleyi durdurma talebiyle açtığı dava da mahkeme tarafından kabul edilmeyince, KENTKART’ın kaybettiği ihale kesinleşmiş oldu. Fakat KENTKART’ın bu hamlesi İzmir halkına büyük zarar verdi. Yeni altyapıyı oluşturması gereken KARTEK firması yatırımlarını erteleyerek, dava sürecinin sonucunu bekledi. Durum böyle olunca da alt yapı İzmirim Kartın devreye girmesi gereken 1 Hazirana yetişmeyecek. İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nden geçtiğimiz 6 aylık süreçte hiçbir açıklama gelmemesi, yapılacak değişime sadece 1 hafta kalmasına rağmen duyuru bilgilendirme vb. hiçbir durumun söz konusu olmaması sebebiyle olay olabildiğine ilginç bir hal aldı.

 

Kulağımıza gelen dedikodulara göre, KENTKART firması mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesine ait olan programın işleyiş şifrelerini teslim etmeyerek, süreci daha da zor bir hale getirmekte.(Not: Bu bilgi kesinlikle resmi bir açıklama değildir. Kulislerde konuşulan bir dedikodudan ibarettir.)

 

Bundan sonraki süreçte alt yapı değişikliği yapması gereken KARTEK firmasının nasıl  bir yol izleyeceğini göreceğiz. Eski altyapı bu süre zarfında kullanılmaya devam edeceği de gelen bilgiler arasında. Bu büyük gizliliğin neden kaynaklandığını yetkililere sormamıza rağmen net bir yanıt alamadığımızı da belirtmeden geçemeyeceğim…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı