GündemTeknoloji

E-Ticarette yeni dönem, geri al tuşu zorunlu oldu

     Yıllık cirolar 15 milyar TL oldu, müdahale gecikmedi. E-ticarette yeni düzenlemeler 1 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe giriyor….

İnternetten online alışveriş yapılabilen internet siteleri için 1 Mayıs’ ta yeni dönem başlıyor. 1 Mayıs’tan itibaren “Elektronik ticareti düzenleme kanunu” adı altında bir dizi yenilik geliyor.

Bunlardan en önemlisi, yanlış ya da hatalı sipariş veren müşteriler için bulundurulacak olan “GERİ AL” ve “DEĞİŞTİR” butonları. Bu butonlar sayesinde müşteri hata yaptığında eticaret sitesi ile iletişime geçmeden istediği iptal ve değişikliği yapabilecek.

Bu düzenleme ile birlikte artık her istediğimizde e-ticaret sitesi açma şansımız da ortadan kalkacak. E-ticaret yapılacak olan internet sitesinin adresi bağlı bulunulan Ticaret Sicil’ e bildirilerek Ticaret siciline işletilecek. Sanal Pos hizmeti veren bankaların şart koştukları fakat yasal zemini bulunmayan elektronik sertifika (SSL) de 1 Mayıs’ tan itibaren zorunlu olacaklar arasında yerini aldı.

Her hangi bir şikayet olabileceği düşünülerek, e-ticaret yapan sitenin kayıt logları da en az 6 ay boyunca saklanmak zorunda…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı