Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

Pizza siparişinizi artık robotlar teslim edecek

İnternetten satış devi Amazon.com’ un gerekli ön izinleri alarak denemelere başladığı dronelarla paket teslimatı servisine uçamayan robotlardan yanıt gecikmedi. Starship Technologies isimli bir teknoloji şirketinin geliştirdiği karadan ilerleyen robotlar deneme servislerine başlıyor.

Evlere paket ve yemek servisi yapacak olan robotlar pilot bölge olarak seçilen Londra, Bern ve Düsseldorf sokaklarında paket servise yetişemeyen restaurant ve işletmelerin yardımına koşacaklar. Kurye robotlar akıllı telefonlar aracılığı ile yönlendirilecek olup, üzerinde bulunan çok sayıda kamera, sensör ve GPS modülleri sayesinde en kısa sürede paketi adrese teslim etmeyi amaçlıyor.
Robotlar paket serviste denenecek

Robot kuryeler, üzerinde bulunan kamera ve sensörler sayesinde insanlara çarpmadan ve önlerine çıkabilecek olan engelleri aşarak kaldırımdan ilerleyen yeni versiyon paket servis elemanları, hırsızlar tarafından kolay kolay çalınamayacak kadar da ağırlar.

Bu gece sipariş ettiğiniz pizzanızı teslim almak için kapıyı açtığınızda bu robotlarla karşılaşırsanız şaşırmayın.

Ve lütfen bahşiş vermeyin…

Haber Kategorisi:   İnternet, Teknoloji

Yorumlar

  • Posted: 12 Ocak 2017 11:51

    1damla_su

    İki gram kar yağdı ilçeye hayat felç oldu. 'Pizza siparişinizi getiremeyiz' dediler. Şaka gibi?? sinirden gülüyorum şu an Robotların pizza siparişimi getirmesi gerçekten gerekliymiş onu anladım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.