GündemTeknoloji

Zombi ordusunun adı TDL…

TDL…

Sizin bilgisayarınızda TDL ordusunun bir parçası olabilir. TDL bilgisayarlarımızın yeni korkulu rüyasını ismi. Belkide artık marka demek gerekiyordur.

 

TDL isimli botnet ağı, zombileştirdiği köle bilgisayarlarla kriptolu bir dil kullanarak iletişim kuruyor.

Ağ güvenliği uzmanları tarafından yok edilemez olarak nitelendirilen yeni bir botnet ( sahibinden gizli olarak özel yazılımlar yolu ile uzaktan kontrol edilebilen bilgisayarlardan oluşan bir grup tarafından yapılan saldırıların genel isimleri) ağını keşfettiler.

Ağa dahil olan bilgisayarlar ile özel bir şifreleme yolu ile iletişime geçen, bu yeni ağ,  kullanılan antivirüs yazılımları tarafından tespit edilemiyor. Bu nedenle de yok edilemez olarak nitelendirilmiş durumda.

Genellikle “muzır neşriyatlı” sitelerden isteğiniz dışında bilgisayarınıza yüklediğiniz özel bir yazılım aracılığıyla ağa dahil edilen bilgisayarınız ağ yöneticileri tarafından sürekli değiştirilen bir algoritma ile ağ yöneticilerinin istekleri doğrultusunda hareket etmeye başlıyor ve bu sürekli değişen şifreleme nedeniyle takip edilemiyor.

Büyük ağ güvenliği firmaları bu ağ üzerinde çalıştıklarını ve şifreleme algoritmasını çözmeye çalıştıklarını açıkladılar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı