Teknoloji

Trafik kontrolleri Google Glass ile yapılacak

     Standart devriyelerinde kullandıkları; Ferrari, Bugatti, Lamborgini, Rolls-Royce marka araçlarla dillere pelesenk olan Dubai Polisi yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Dubai Polisi artık Google Glass kullanacak.

Aslında Dubai Polisi zaten her polis teşkilatında olması gereken araçlar ve aparatlarla görev yapıyor olsa da, normal olan sanki Ferrari peşinden Renault 12 Toros’la yakın takip yapmakmış gibi lanse edildiğinden, Dubai Polisinin yaptığı her yatırım olay olmaya devam ediyor.

Tanesi 3500 TL civarında olan Google Glass nimetinden faydalanma niyetinde olan Dubai Polisi pilot uygulama olarak trafik denetim memurlarına Google Glass dağıttı. Bu sayede araç ve sürücü hakkındaki tüm bilgilere çok kısa bir sürede erişebilecek olan Dubai Polisi gereksiz zaman kaybından kurtulmayı planlıyor.

Şayet pilot uygulamada yapılan Trafik kontrollerinde Google Glass başarılı olursa, Dubai Polis teşkilatında görev yapan her polis memuru artık Google Glass kullanacak.

 

—————————————————————————————————————————————————

Özet : Bu haber, Dubai Polis teşkilatının trafik denetimlerinde Google Glass kullanımına dair bilgi içermektedir.

—————————————————————————————————————————————————

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı