Teknoloji

Apple yeni bir rekor kırdı.Mini iPad 3 milyon sattı

  Apple, 23 ekim tarihinde piyasaya sürdüğü iPad Mini ile birlikte geçen hafta sonu toplam 3 milyon adet satış yaptığını açıkladı.

 

 

 

Apple, küçük tablet piyasasına sunduğu iPad Mini ve yeni iPad’e yönelik talebin, yeni iPad’in sadece Wi-Fi modellerine yönelik talebin iki katı olduğunu belirtti. iPad Mini’ye ait satış rakamı açıklanmazken, Apple CEO’su Tim Cook en son tabletlerine ilginin yüksek olduğunu ifade etti: “Yeni ürünlerin tanıtılmasından sonra gelen ilk hafta sonunda yeni bir rekora imza attık. Talep çok yüksek. İnanılmaz boyuttaki talebi karşılamak için hızlı bir şekilde daha fazla üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Analistler, iPad Mini’nin ilk hafta sonunda 1.5 milyon satacağını tahmin etmişti. Apple, ilk dağıtım için ayrılan cihazların tükendiğini ifade ederken, ön siparişte bulunan bazı müşterilere iPad Mini ulaştırılamadığını, bu kişilerin tabletlerini bu ay içinde alacaklarını ifade etti.

Ekran genişliği 20.7 cm olan iPad Mini’nin fiyatı Wi-Fi modeli için 329 dolardan başlıyor. Apple’ın dördüncü nesil iPad’i daha hızlı bir işlemciye sahip olduğu gibi dünyanın dört bir yanında uyumlu olduğu LTE (süper hızlı veri indirme özelliği) ağlarının sayısı da artırıldı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı