Teknoloji

iPhone 6S ve 6S Plusta kilitlenme ve reset sorunu

Apple’ da sular durulmuyor. IOS 9 ile birlikte gelen küçük ama can sıkıcı sorunları, güncelleme ile aşmış gibi görünün Apple’ ın başı şimdi de iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ta ortaya çıkan kilitlenme ve reset sorunu ile dertte.

Henüz Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmamasına rağmen, neredeyse resmi  sitesinden daha çok ziyaretçi alan Reddit iPhone forumu, MacRumors ve Apple Support sitelerinde kullanıcılar tarafından raporlanmış olan bu hatada, iPhone herhangibir işlem yapılmaksızın kilitleniyor ve yeniden başlamak üzere kendini kapatıyor.

Kendini kapatmasını becerebilen iPhone, siz açmak için elinizden geleni yapmanıza rağmen açılmıyor. Apple kullanıcılarının belirttiğine göre telefonu yeniden açabilmek için, hard reset (home ve açma-kilitleme ve kapama işlevlerini gören güç düğmesine telefon açılana kadar basılı tutmak) olarak adlandırılan işlemi yapmaları gerekiyormuş.

Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu, Apple açıklama yapmadığı için net olarak belirlenememiş olsa da, Apple ile çok yakın olan kaynaklara göre açıklama yapılmamasının sebebi sorunun donanımsal olması…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı