Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/webzinet/domains/webzi.net/public_html/wp-content/plugins/ol_scrapes/classes/class-ol-scrapes.php on line 3294
Facebook ortam dinlemesi yapacak – Webzi.NET / İşin Doğrusu
Teknoloji

Facebook ortam dinlemesi yapacak

Sosyal medya olayını aşmış olan platformlardan Facebook, şimdi de ortam dinlemesine el attı. 

Facebook sürekli güncellenen mobil uygulamasına ekleyeceğini duyurduğu “ortam dinleme” özelliği ile kullanıcıların tepkisini çekmeye tekrar başladı. Shazam adlı uygulama ile benzer yapıda olacağı belirtilen geliştirmenin sadece dinlenen müzik ve tv dizileri gibi ilgi alanlarımızı belirlemeye yönelik olduğu açıklansa da kullanıcılar tarafından geliştirmenin iptal edilmesi için imza kampanyası bile başlamış durumda.

 

Hatta bu imza kampanyası şimdiden 500.000 katılımcı tarafından desteklenmiş. Kampanyayı başlatan, Kevin isimli kullanıcı hedefinin ilk başta 750,000 imza ile Facebook un bu güncellemeyi yapmaması için baskı oluşturmak olduğunu belirtiyor.

 

Facebook sınırlı sessiz ortam dinlemesi yapacağını belirtse de bu ortam dinleme olayının neler ve kimlere hizmet edeceğini bilmeyen yoktur sanırım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı