Teknoloji

Wifi şifresi öğrenme Windows 10

Daha önce bağlandığınız ağın şifresini bulabilirsiniz.

Tabii ki yazının başlığı ilgi çekici ve siz de sırf bu yüzden bu yazıyı okumaya geldiniz. Fakat muhtemelen sizin tahmin ettiğiniz gibi komşunun fiber, hiper, müthiş internetine bedava bağlanmak için değil, daha önce bağlandığınız fakat şifresini bilmediğiniz bir wifi ağı için windows üzerinde sistem komutlarını kullanarak şifresini öğrenmeyi anlatıyor olacağız.

Klavyeden windows + R tuşlarına basarak, "ÇALIŞTIR" penceresini açıyoruz. Pencereye "CMD" yazarak, komut sistemine geçiş yapıyoruz.

Windows internet şifresini öğrenmek için, öncelikle klavyeden windows + R tuşlarına aynı anda basıyoruz. Açılan “ÇALIŞTIR” penceresine “CMD” yazıp “ENTER” a basıyoruz. Bu şekilde komut sistemi penceresine ulaşıyoruz.

Komut satırına “netsh wlan show profile” yazıp “ENTER” tuşuna basıyoruz. Bu komut bize daha önce bağlandığımız tüm wifi ağlarının adlarını listeleyecektir.

nets wlan show profile

Açılan listeden internet şifresini öğrenmek istediğimiz ağın adını buluyoruz. Bu kablosuz internet ağının şifresini öğrenmek için yazacağımız komut ise;

netsh wlan show profile name=”wifi-adını-bu-tırnak-işaretlerinin-arasına-yazacağız” key=clear

netsh wlan show profile name="wifiadınıburayayazın" key=clear

Yukarıdak görselde de görebileceğiniz gibi, “Key Content” karşılığında yazan kısım, bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın şifresidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı