Gündem

20 yıldır ormanda yaşıyordu.İspanya’da kayboldu. İtalya’da bulundu.

1996 yılında İspanya’daki evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan ve depresyonda olduğu belirtilen Carlos Sanchez Ortiz De Salazar 20 yıl sonra İtalya’nın Meramma bölgesindeki ormanda bulundu.

İtalyan gazetelerinde yer alan habere göre, 1996 yılından bu yana kayıp olan Carlos Sanchez Ortiz De Salazar isimli erkek geçtiğimiz hafta Meramma ormanlık alanında mantar toplayan İtalyanlar tarafından çadırda yaşarken görüldü.

Sevilla’daki evinden ayrıldıktan sonra bir daha hiçbir zaman haber alınamayan Carlos Sanchez Ortiz De Salazar 2010 yılında mahkeme tarafından resmi olarak ölü olarak ilan edilmişti.

Scarlino kasabasında mantar toplayan İtalyanlar ormanlık alanın derinliklerinde çadırda yaşayan bir adamla karşılaştı. Yaklaşık 20 yıldır, insanlardan uzak şekilde ormanlık alanda yaşayan adam;

Ama şimdi beni bulduğunuz için buradan da kaçmam gerekiyor

dedi.

Adamın kimlik kartlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaşan mantar toplayıcıları, İtalya’da kayıp yakınlarını bulan sivil toplum örgütlerininde yardımıyla ailesine ulaştılar.

      Sanchez Ortiz De Salazar’ın ailesi de, oğullarını bulmak için geçen Cuma günü İspanya’dan İtalya’ya geldi. Ancak Scarlino’daki ormanda yaptıkları ilk aramalarda oğullarının izine rastlayamadı. 68 yaşındaki baba Carlos ile 65 yaşındaki anne Assunta, oğullarını bulana kadar İtalya’da kalacaklarını söyledi.

Carlos Sanchez Ortiz De Salazar’ın bunca yıl nasıl hayatta kaldığı ise hala gizemini koruyor. Corriere della Sera’ya göre, kimileri adamı zaman zaman çöp bidonlarını karıştırırken gördüğünü söylüyor, kimileri ise ormanda yetiştirdiği bitkilerle beslendiğini iddia ediyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı