GündemTeknoloji

İncir.com battı. İnternetteki saadet zinciri de 15 Temmuz’u bahane etti

Aylarca anlattık fakat kimse bizi dinlemedi. Meyve veren ağacı taşlıyorsunuz dediler. Ama sonunda yine haklı çıkmaktan hicap duyduğum incir.com batışını açıklayan tek metinle sevenlerine veda etti, incir.com battı…

 

İnternetin saadet zincirlerinden biri olarak tanımladığım incir.com batışını basit bir metinle duyurdu.

Bağırdık, duyuramadık.
Yazdık, okutamadık.
Çizdik, inandıramadık…
Neyse sonuç olarak aşağıdaki acıklı metinle birlikte batışını açıklayan incir.com mağdurlarına geçmiş olsun diyorum. Kolay para kazanmaya bayılan değerli “girişimcilerimiz”? incir.com çalışma sistemininde içine balıklama dalmışlardı. Bununla ilgili daha yazılacak çok şey olmasına rağmen, sadece açıklama metnini ekleyerek konuyu bu makalede kapatıyorum.

Değerli Girişimcilerimiz, İş Ortaklarımız ve Ekip Arkadaşlarımız,

Sizlerin desteği ve inancı ile 4 yıl önce başladığımız iş modelimizde birçok başarıya ve ilke imza attık. İlk günden beri işimize hep birlikte inanarak sahip çıktık. Birlikte yaptığımız çalışmalarla geçen yılki seçimlere kadar inanılmaz bir hızla büyümemizi devam ettirdik.
Seçim sonrasında ise, piyasa koşullarının değişmesi ile birlikte önemli finansal ve operasyonel zorluklar yaşadığımız bir sürece girdik.

Bu sorunların üstesinden gelebilmek için siz girişimcilerimizle, sahada çok daha yoğun bir çalışma programına başladık, iş modelimizde birçok yenilik ve gelişmeyi hayata geçirdik.

Bu dönemde birçok yabancı yatırımcı ile görüştük fakat böyle bir süreçte Türkiye’ye yatırım yapma konusunda istekli olmadıklarını gördük. Rotamızı yerli yatırımcılara çevirdik ve Türkiye’nin önemli finans kuruluşlarından biri ile finansal sorunlarımızı çözebilecek bir yatırım konusunda prensipte anlaşmaya vardık. Sonrasında sözleşmesel işlemlerin çoğunu tamamladık ve 18 Temmuz tarihinde imza için sözleştik. Fakat öncesinde, hepimizi derinden etkileyen 15 Temmuz tarihli hain darbe girişimi gerçekleşti. Takip eden Pazartesi anlaşmış olduğumuz firma maalesef sürece devam edemeyeceğini ve anlaşmanın iptal olduğunu açıkladı. 15 Temmuz sonrası anlaşma iptal olduğu gibi, maalesef işlerimiz de bir anda yarı yarıya azaldı ve tamamen içinden çıkılmaz bir duruma geldi.

Buna rağmen vazgeçmedik. Hızlıca Türkiye’nin en büyük internet firmaları ile görüşmeler yaparak, iş birliktelikleri ve ortaklıklar hatta satış anlaşmaları yapmaya çalıştık, fakat bir sonuç elde edemedik.

Tüm bu yaptığımız çalışmalar sonucunda içinde bulunduğumuz finansal sorunları çözemeyeceğimiz netleşmiş oldu. Bunun neticesinde mağduriyetleri daha fazla arttırmamak adına, 9 Eylül 2016 Cuma günü tüm operasyonlarımızı durdurmaya karar verdiğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

İncir’e emek vermiş, bizimle aynı vizyonu paylaşmış herkese çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
İncir Ekibi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı