Ürün incelemeleri

Şarj istasyonu cep telefonlarını hayata bağlıyor

Şarj istasyonu cep telefonlarını hayata bağlıyor

Cep telefonu şarj istasyonları artık her yerde  karşımıza çıkmaya başladı. Bunlar nereden çıktı, ne zaman üretildi demeye kalmadan, ofisimize denememiz için bir tanesi ulaştırıldı bile…  Standart şarj ünitelerinden farklı olan bu ürünü inceledik. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

 

Cep telefonu şarj ünitesi;

Kafeler, barlar, restaurantlar, hava limanları vs derken köşeyi döndüğünüzde karşınıza çıkan görsel olarak berbat fakat gerekli olduğunda hayat kurtaran bu aletlerden biraz daha farklı görünen bir model cuma sabahı ofisteydi.

Tcharge markası taşıyan bu dev şarj istasyonu diğerlerinden bir hayli farklı görünmekle birlikte, üzerindeki şifreli kilitlerle güven veriyor.  Sokakta insanların başında beklemek zorunda oldukları şarj ünitelerine sınıf atlatmışlar. Alüminyum mat siyaha boyanmış bir gövdesi ile güven veren bir görünümü olduğunu belirtmeliyim.

Tcharge yetkilileri şarj istasyonunun yanında birde Tcharge bakım ve tamir kiti çantası göndermişler.

   Bu kit bizim için ne işe yarar bilmesek de çantayı açtığımızda karşımıza çıkan yedek elektronik şifreli kilit, master key işlevi sağlayan manyetik kart ve cihazın arkasındaki bakım-onarım bölümünün açılmasını sağlayan anahtar gerçekten bu işi ciddiye aldıklarını ve bizimde ciddi ciddi karıştırıp incelememizi istediklerini bize anlatmaya yetti.

 

 

Şarj istasyonunun içindekileri kısaca anlatmak gerekirse, önden görünen o basit kutucukların ardında dev bir ekip çalışıyor diyebiliriz. Akım korumalı prizler, orijinal şarj aletleri, elektrik dalgalanmaları için ups, soğutma sistemi, lcd ekran, devre kontrol kartları, cihazların modelleriyle elektrik akımlarını ayarlayan pc ve ne olduğunu hala anlamadığımız bir ünite daha… Hepsi sadece cep telefonunu şarj etmek için… İlginç…

Cep telefonu şarj ünitesinin elektronik şifreli kapakları açık geldiği için incelememiz kolay oldu. Zira kasa mantığı ile üretilmiş bu kapakları açmak neredeyse imkansız. Kapaklar metal ve 3 cm kalınlığında. Kapakların arkasındaki vidaları söktüğümüzde kilit mekanizmasını görüntüleyebildik.

 

Kilitler motorlu, kasa kilitlerine benzeyen bir yapıları var. 4 haneli şifrenizi girip # tuşuna bastığınızda motor kilitleri ileti doğru iterek kapağın kilitlenmesini sağlıyor. Açmak için ise yine 4 haneli şifrenizi girmeniz yeterli. Motor otomatik olarak kilitleri geriye çekiyor ve kapak açılıyor. Gerçekten güvenli…

Kutu içinden bahsetmek gerekirse, kutunun içi tamamen flog kumaş kaplı olduğundan içine konulacak olan elektronik aletin çizilmesi mümkün görünmüyor. Bununla birlikte içerisinde 7 adet uç ile neredeyse tüm cep telefonları, akıllı telefonlar ve tabletlerin şarj edilmesi mümkün. Yine de tcharge kutusunun içinde her ihtimale karşı bir adet 220 volt priz bulunmakta. Yani sizin şarj aletiniz kutu içeriğinde yoksa bile şarj etmenizi mümkün hale getirmişler. Bu arada kutuların içlerinin de metalden yapıldığını söylemem gerekiyor.

Bir insan boyunda olan bu şarj ünitesinin üzerinde 47 cm lik lcd ekranı görünce şaşırmayın çünkü kurumsal düşünen her firma gibi tcharge yetkilileri de bu alanı kiralık reklam panolarına dönüştürerek hem kendilerinin hemde müşterilerinin şarj ünitelerini bir reklam mecrası haline getirmişler.

Sonuç olarak bize getirdikleri bu Tcharge cep telefonu şarj istasyonu ne tarafından bakarsanız bakın mükemmele yakın bir tasarım olarak karşınızda duruyor.

View Comments (7)

Toplam 7 Yorum

 1. CELİL

  23 Nisan 2014 at 13:12

  bu ürünü nerden bulabiliriz yardımcı olabilirmisiniz TCHARGE Olan ürünü

  • webzi

   23 Nisan 2014 at 13:15

   Celil Bey, eposta adresinize ilgili firmanın iletişim bilgilerini ilettik. Gelen kutusunda göremezseniz istenmeyen iletiler (spam) kutusunu da kontrol etmeyi unutmayınız. İletişime geçebilirsiniz.

 2. ismail

  14 Temmuz 2014 at 06:57

  Tcharge isimli bu Şarj istasyonunu üreten firmaya nasıl ulasabilirim acaba? Yardımcı olabilirmisiniz.

  • webzi

   14 Temmuz 2014 at 14:28

   İsmail Bey, merhaba. Bize iletmiş olduğunuz eposta adresinizi ve şarj istasyonu ile ilgili isteğinizi firma yetkilisine ilettiik. Size cep telefonu şarj istasyonları ile ilgili ulaşıldığını umuyoruz.

 3. Tcharge cep telefonu şarj istasyonu

  15 Temmuz 2014 at 19:47

  Merhaba, cep telefonu şarj istasyonu konusunda göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz. Şarj ünitesi ve şarj otomatı gibi isimlerle adlandırılan ürünümüz ile ilgili olarak webzi.net sitesi üzerinden sık sık iletişim talebi olduğu bildirildiğinden, site aracılığı ile ulaşmak isteyen değerli iş ortaklarımız için iletişim bilgilerimizi iletmek isteriz.

  0 232 332 04 56
  0 532 364 94 56

 4. Halil

  15 Şubat 2015 at 21:08

  Merhaba cep telefonu şarj istasyonu hakkında bilgi almak istiyorum. İnternette bir çok model mevcut fakat bu ürüne nasıl ulaşabileceğimi bulamadım. Ben sahibi olduğum cafe için cep telefonu şarj istasyonu almak istiyorum.

  • bekir

   16 Kasım 2015 at 10:00

   benim mail adresim e_********ac@hotmail.com

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün incelemeleri

More in Ürün incelemeleri

ChargeBox atılan twit ile ücretsiz şarj imkanı sunan cep telefonu şarj istasyonu üretti

webzi30 Temmuz 2016

Araç kayıt kamerası – Araç içi kamera – kaza kamerası

webzi5 Nisan 2014

Çinli üretici Lenovo’dan dev bir hiç sunumu

webzi7 Ocak 2013

Samsung HM-1500 iki telefon eşleştirme

webzi4 Aralık 2012

Canon EOS 5D MARK III ürün inceleme videosu

webzi27 Mayıs 2012
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.