Teknoloji

GooglePlay Türklere açıldı

Türk mobil uygulama geliştiriciler, artık google play de ücretli uygulama ve uygulama içi satın alma gerektiren uygulamaları yükleyebilecek.

Açıldığı günden bu yana Türk uygulama geliştiricilerin ücretli uygulama yükleyemediği google play store mobil uygulama geliştiricilerine kulak verdi. Artık ücretli uygulama ve uygulama içi satın almalara izin veriyor.

Uygulama geliştiricilerin yapması gereken şey, mobil uygulama geliştirici konsoluna giriş yaparak bir Google Wallet hesabı oluşturmak. Eski uygulamaları da ücretli olarak yeniden yayınlamak da mümkün.

GooglePlay üzerinden ücretli uygulama yayınlama sırası artık biz Türk mobil uygulama geliştiricilerde…

Mobil Uygulama geliştiren Türk mobil yazılımcıların en büyük problemlerinden biriydi. GooglePlay ne yazık ki şayet Türkiye adresli bir eposta adresi ile kayıt olduysanız, ücretli uygulama yüklemenize ya da uygulama içi satın almalara izin veren bir mobil android uygulaması yüklemenize olanak vermiyordu.

Biz mobil uygulama geliştiriciler, her ne kadar bu sorunu çok önce aşmış olsak da yine de standart yollardan yükleme yapabilmeyi bekleyen yüzlerce mobil uygulama geliştirici için iyi haber Google’ dan yapılan açıklama ile geldi.

Peki bu ne işe yarayacak? Öncelikle çok ama çok büyük bir pazara mobil uygulamamız ile ulaşma şansı bulacağız. Yani inanılmaz büyük bir pazar var ortada. İkinci fakat çok daha önemli olan diğer nokta ise, Türk Mobil Uygulama geliştiricilerinin bu dev pazarda adlarını duyurma şansımız olacak.

Kaynak : MobilCini

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı