Teknoloji

Flappy Bird yayından kaldırılıyor

Tüm Dünya’yı bir karamsarlık haline sokan ve çok kısa sürede efsane olan Flappy Bird bugün google play ve appstore dan siliniyor.

     Bir oyun hayal edin, “GET READY” ve “GAME OVER” yazılarını arasında sadece saniyeler geçen…

     Bir oyun hayal edin, keyiften değil sadece sinirden oynadığınız.

     Bir oyun hayal edin, mobil cihazına yükleyenlerin sadece ” Sinirden tableti kıracaktım, param olsa telefonu fırlatmıştım, ekranı parçalayasım geldi”  yorumlarını yaptığı.

Bir oyun hayal edin, reklam bütçesi dahi olmadan yapımcısına günde 50.000 $ kazandıran.

Bir oyun hayal edin, tüm bunlara rağmen yayından kaldırılacak olan.

Bunların hiçbirini hayal etmenize gerek kalmadı. Çünkü hepsi gerçek. İndirenler vardır. Ve oyunun ATARİ den kalma grafiklerle inşa edilmiş, basit, sinir bozucu ve mobil dünyanın getirdi fırsatlardan sonuna kadar yararlanan bir oyun olduğunu. Evet oyunun adı “FLAPPY BIRD”… Yapımcısının tweetlerine göre bugün yani 9 Şubat 2014 19:00 itibari ile Google Play ve Appstore platformalarından kaldırılacağını biliyoruz.

Dong Nguyen FlappyBird yapımcısının twitter hesabında kısa ve net bir açıklama mevcut;

Kaldırma kararının yasal sorunlar olmadığını belirten   Dong Nguyen, oyunu sürdüremeyeceğini ve aynı zamanda da satmayacağını fakat yeni oyunlar üretmeye devam edeceğini söylüyor.

Daha önce oyunun günde 50.000 $ kazandırdığını belirtmiştik. Flappy Bird yapımcısı  Dong Nguyen bu gelirden hangi sebeple vazgeçtiğini bildirmediğinden ve üstüne üstlük oyunu yayından kaldrımasına rağmen satmayacağını da söylediğinden bu iş yine Webzi.NET ters köşesinin yorumuna kaldı…

Gelelim Webzi.NET ters köşesine;

Çok uzatmaya gerek yok aslında. Ters köşe de gayet kısa ve net zaten;

“Zenginin malı, züğürdün çenesini yormaya devam edecek…”

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı