Diğer HaberlerTehlikeli Sular

Survivor’ a Fransız mı kaldık?

Dünden beri yazılı ve görsel basının tamamında bu haber yer alıyor.

 

Tamam magazinsel bir olay, ikiside Türkiye’ de tanınan insanlar. Fakat anlaşılması gereken birkaç noktayı kimse anlamamış, anlayanlarda ses çıkarmamış zaten.

 

İlk olarak adamlar aç, evleri yok, yattıkları yer bir aya yakın zamandır taş toprak, etraflarında bin türlü yabani hayvan mecvut ve sürekli bir gerilim var. Bunların yaşanması gayet normaldir.

Belki yumruklaşmaya varması garip fakat olamayacak bir durum değil.

Bana garip gelen nokta esasen şu;

Pascal Nouma’ yı sempatik bulanlardan biriyim, Nihat Doğan’ ı da çok sevdiğim söylenemez. Survivor’ da izlerken belki Nihat Doğan’ dan daha da uzaklaştım. Fakat nihayetinde kavga eden kişilerden biri TÜRK, diğeri FRANSIZ. Olay Türkiye’ de geçmiş olmamasına rağmen program sadece TÜRKÇE yayınlanan bir program ve sadece TÜRK televizyonlarında yayınlanıyor. Ve TÜRK’ ler izliyor bu programı.

 

Bu kadar vurgulamamın sebebi, bana nahoş gelen bir durumu anlatmaya çalışmaktır. Her işimizde olduğu gibi TV de gelişen bir olayda da kendimize yabancılaştık. Onlarca internet gazetesinde bu konu işlenmiş genişçe. Yorumları ve blogları okumayı hep sevmişimdir. Haberden sonra yorumları okudum her zaman ki gibi.

Yapılan yorumlar, “Eline sağlık Pascal”…

Geneli bu şekilde yorumların. Belki size garip ve gereksiz gelecek, fakat inanın bu kadar basit olaylarda bile birbirimize sahip çıkmamamız, sonrasındaki büyük olaylarda da birbirimizden uzaklaşmamızı çok net bir şekilde açıklıyor.

 

Ben küçük şeylerin, büyükleri tetiklediğini düşünüyorum. Belki bu yazıyı okuyarak zaman kaybettiğinizi düşünüyorsunuzdur.

 

Olayın tam tersini ve Fransız gazetelerindeki başlıklar ile yorumları düşünün, bizim gibi sevmedikleri Pascal Nouma’ ya saldıran Nihat Doğan için eline sağlık Nihat mı derlerdi? Yoksa vahşet vb bir yorum mu yaparlardı?

 

Bir de bu açıdan bakın lütfen…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gerçekten yazınıza hak vermemek mümkün değil çok güze bir yazı olmuş, dediğiniz gibi yorumların çoğu eline sağlık pascal şeklinde ben survivor’ı hiç izlemeyen birisine seyrettirdiğimde o görüntüleri direk bu adamın diskalifiye olması lazım sözleri çıktı ağzından. Ayrıca o fıkra da her yerde karşımıza çıkacak herhalde. Türklerin birbirlerini aşağıya çekme olayı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı