Diğer Haberler

WP-Admin Beyaz Sayfa hatası

wp-admin' de beyaz sayfa hatasının çözümü

Wordpress bildiğiniz gibi tamamen ücretsiz bir blog ve içerik yönetim sistemi. Bununla birlikte genel kullanım sırasında ihtiyaç duyacağımız binlerce eklenti ve tema da ücretsiz olarak sunuluyor.

Hal böyle olunca, kabarık iştahlı insan oğlunun bu içerikleri sınırsız ve sorumsuzca kulanmaya çalışıyor.  Bazende sadece biraz daha düzgün görünsün diye sisteme eklediğimiz masum bir tema bile başımıza olmayacak işler açabilir. Yüklediğimiz tema ile kullandığımız sistemin uyumsuzluğu ve/veya farklı bir eklentinin uyumsuzluğu başlıkta belirtilen wordpress admin paneline (wp-admin) girişte beyaz bir sayfa ile karşılaşmamıza sebep olabilir.

Tabii ki bu hatanın tek suçlusu, her zaman yüklediğimiz temalar değildir. Bu hatayı fark ettiğimiz andan itibaren geriye dönüp her yaptığımız işlemin, ilk basamağından başlayarak, hatayı tespit edene kadar adımları takip etmeliyiz.

Bu yazıda size aktaracağımız çözüm ise, en sık karşılaşılanı… Yani tema uyumsuzluğu. Bu sorunun çözümü için uyumlu olan temamıza geri dönmemiz gerekli, fakat wordpress admin panele erişemediğimize göre farklı bir yoldan bu işlemi gerçekleştirmemiz gerekli. Bunun için en büyük yardımcımız php-myadmin.

PhpMyAdmin e giriş yaptıktan sonra wp-options tablosundaki  option_name kısmındaki template ve stylesheet alanlarını en son çalışan sorunsuz template adı ve adresi ile değiştirdiğimizde sorunumuz çözülmüş olacaktır.

Bu kısım karışık geldiyse çok daha basit bir işlem ile de yapabiliriz.

Yine PhpMyAdmin e giriş yapıyoruz. Sol üst köşeden sql menüsünü seçip açılan pencereye

UPDATE `wordpress`.`wp_options` SET `option_value` = 'temaadı' WHERE `wp_options`.`option_id` =45;

UPDATE `wordpress`.`wp_options` SET `option_value` = 'temaadı' WHERE `wp_options`.`option_id` =46;

yukarıdaki kod grubunda bulunan ‘temamadı’ bölümlerini en son doğru çalışan temanızın adı ile değiştirerek işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

 

Geçmiş olsun.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı