Diğer HaberlerTehlikeli Sular

Kurmay Albay Hüseyin Hançer Balyoz Davası içinde tek doğru söyleyen oldu.

Memleketimde birkaç sene içerisinde, ORGENERAL’ LİK diye bir makam kalmayacak. Çünkü o makama gelebilecek herkes hapiste. Hemde yıllardır. Ergenekon’ du, Balyoz’ du derken, sağolsun idarede bulunan fakat irade sahibi olamayanlar ortalığı yıktı geçti. 

 

Adamın biri çıktı kürsüye (yanlış anlaşılmasın sahnedeki kürsü değil, mahkemedeki kürsüye çıktı) ve açtı ağzını yumdu gözünü…

Peki söylediklerinde yanlış birşey var mıydı? Yoktu. Yalan var mıydı? Oda yoktu. Abes gelecek tek kelam bile yoktu. Ve ne yazık ki davanın başladığı milattan önceki tarihlerden beri ilk kez biri çıkıp da doğruları anlattı mahkeme heyetine…

 

Neler mi dedi? Hepsi aşağıda…

 

Poyrazköy’de toprağa gömülü olarak bulunan silahlarla ilgili davada savunma yapan Kurmay Albay Hüseyin Hançer’in sözleri, sosyal medyayı salladı. 20 aydır tutuklu olan Hançer ‘’ Başı sonu belli bir tiyatro oyunundayız. Kesin cezamızı.. Memleket, biz teröristlerden kurtulsun. Cezaevi de vatan toprağıdır’’ dedi. Sosyal medyada hit olan Albay Hançer’in savunması özetle şöyle:

KESİN CEZAMIZI: Başı sonu belli, tiyatro oyunundayız. Cezaevi de vatan toprağıdır, kesin cezamızı, ölürüz de hapis köşelerinde. Memleket de kurtulmuş olur biz teröristlerden. Ne uğraşacaksınız İmralı’daki tescilli katil ile. Size ne binlerce insanı şehit eden Kandil katillerinden ? Niye Habur’a gidip seyyar mahkeme için yoruluyorsunuz? Bitirin işimizi, memleket huzura kavuşsun. Ben Türk subayıyım. Ben talimatımı, askerlik yemini ederken Atatürk’ten aldım. O yemin namustur ve değişmez.

BABAM ÖLDÜ AMA: Ben polis çocuğuyum. 13 yaşında askeri liseye gittim, Deniz Harp Okulundan mezun oldum. Anne ve babamın yanına 33 yıl sonra dönebildim. Gece babam vefat etti, sabah 05.30 da yine mesaimin başındaydım. 3 yabancı dil biliyorum. Kurmay subay oldum, bir gün bile mesaimden çalmaksızın, İstanbul Siyasal’da yüksek lisans yaptım. Ankara Siyasal’daki doktora eğitimimi de tamamlamak üzereyim.

VİCDANLAR PAS MI TUTTU ? : Hadi adil davranma ve özgür karar verme iradeniz tutsak alında diyelim. Peki vicdanların pas tutmasına ne demeli? Yargının bizi getirdiği noktaya bakın. Memlekette işkence, kötü muamele iddiaları neredeyse bitti. İhtiyaç kalmadı çünkü. 1-2 dijital veri ya da cd veya ihbar mektubu, işlem tamam. Bu intikamcı adalet anlayışı yerleşirse bedelini evlatlarımız öder. Ne mutlu bana ki milletime, mesleğime, aileme ve silah arkadaşlarıma karşı başım dik.

KALLEŞ ÇETE: Asker ve polis içinde yuvalanmış bir avuç şerefsizin kurduğu çete tarafından kalleş ve alçakça pusuya düşürüleceğime ihtimal vermemiştim. Sayın yargıçlar, savcılar. Benim söyleyecek sözüm kalmadı, ancak merak ediyorum, sizlerin söyleyecek sözü var mı? Buradan evinize dönünce, evlatlarınızın, hanımlarınızın, büyüklerinizin gözlerine bakacak gözünüz var mı? Ya da yarın sizleri ilahi hesaplaşma gününe taşıyabilecek özrünüz var mı?’’

 

İşte böyle değerli dert ortaklarım, adam çıktı takır takır konuştu. Bende okudum, sizde okudunuz. Aranızda içinde geçenlerden şu yanlış diyen varsa, hemen aşağıda yorum bölümü var ister oradan yazın, isterseniz eposta dan.  Bildiğiniz gibi gelen epostaların hepsini tek tek okur ve yanıtlarım. Bu yazım ile ilgili olarak da özel bir ilgi göstereceğimden emin olabilirsiniz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı