3 Boyutlu YazıcılarGündem

3 boyutlu yazıcının ürettiği tabanca ile 50 atış

3 boyutlu tehlike büyüyor. 3D yazıcılarla üretilen silahlara hergün bir yenisi daha ekleniyor. En son ulaşan haber ise şimdiye kadar imal edilen ve denenen en başarılı (tabii ki bildirilen) ev yapımı silah. Silahı üreten firma bu tabanca ile tam 50 atış yapıldığını belirtiyor.

 

 

Daha önce 3d yazıcılar  ile üretilen silahlar ı ile yapılan denemeden bahsetmiştik. Şimdi bu tehlikeli teknoloji neredeyse tabancalar için son noktaya vardı ve 3 boyutlu yazıcı ile ürettikleri tabancayı testler hariç tam 50 kez atış yaptığını kanıtlayan bir firma ortaya çıktı. Belirtilenlere göre, tabancanın tüm parçaları 3 boyutlu yazıcıdan üretildi. Sadece yayı gerçek bir silahtan alınan bu SANAL ÇELİK tabanca ile yapılan testlerde herhangi bir tehlike olmadı tespit edildikten sonra, silah uzmanı tarafından elli kez atış yapıldı. Atışların hedefi vurduğu da belirtilen basın bülteninde, artık seri üretimininde yapılabileceğinden bahsediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı