Gündem

Gizli tanık Deniz neler anlatmıştı

Gizli tanık Deniz neler anlatmıştı

    Ergenekon Davasında gerçek kimliği açıklanan Deniz kod adlı Şemdin SAKIK mahkemeye neler anlatmıştı. Hatırlayalım;

 

 

 

 

 

 

 

33 ASKERİ PUSUYA DÜŞÜREN SAİT ÇÜRÜKKAYA’YDI

1993 yılında dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın Güneydoğu Anadolu’daki problemler konusundaki projeleri örgütte olumlu karşılandı. Abdullah Öcalan Lübnan’da bulunan Bekaa kampında basın açıklaması yaparak tek taraflı ateşkes ilan etti. Bu açıklamadan sonra Bingöl’de 33 asker Doktor Süleyman kod adlı Sait Çürükkaya kontrolündeki PKK örgütü mensuplarınca vuruldu. Bu olayla yeşeren umutlar tamamen kayboldu. Devletin çözüm arayışlarına girdiği bu dönemde PKK içerisindeki bir grubun bu eylemi gerçekleştirmesine, bu askerlerin de korumasız, silahsız olarak tehlikeli bir bölge üzerinden gönderilmesine hiçbir zaman anlam veremedim.

 

BAHTİYAR AYDIN’I ASKER VURDU

1993 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri PKK militanlarına karşı Diyarbakır kırsalında büyük çaplı bir operasyon başlattı. Ben de bölgede PKK militanıydım. Operasyonlarda PKK militanları imha sürecindeydi. O anda Türk askerlerinin telsiz konuşmalarında ‘Geri çekiliyoruz, paşa vuruldu’ sözlerini duydum. Bahtiyar Aydın paşanın örgüt mensupları tarafından vurulmadığını daha sonra öğrendim.

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın PKK tarafından vurulmadı. Lice’de PKK’nın büyük bir baskını olduğu söylenerek paşanın Lice’ye gelmesi sağlandı. Helikopterden iner inmez bir asker tarafından vuruldu. Vuran asker de başka bir asker tarafından öldürüldü. İkisinin birlikte helikopter ile Diyarbakır’a getirildiğini öğrendim. Bu olayı PKK’nın yapmadığını en üst düzey örgüt mensuplarından bizzat öğrendim. Bahtiyar Aydın isimli paşanın ne amaçla ve kim tarafından öldürüldüğünü bilmiyorum. Örgütün en önemli birimlerinin bu kadar sıkıştırıldığı ve hatta örgütün en üst düzey mensuplarından bazılarının da imha edilmesi aşamasına gelindiği bir esnada böyle bir hadisenin olması karanlık bir nokta olarak kaldı.

 

ERGENEKON’DA GİZLİ TANIK ‘DENİZ’ ŞEMDİN SAKIK ÇIKTI

APO’NUN AVUKATLARI SAVAŞ KARARI İSTEDİ

Abdullah Öcalan’ın avukatları Mahmut Şakar ile İrfan Dündar’ın her söylediği örgüt içinde Öcalan’ın talimatı olarak algılandı. Bu kişilerin sürekli olarak örgüt kamplarına gelerek talimatları aktardı. PKK tarafından Süleymaniye’de infaz edilen örgütün üst düzey yöneticisi Kani Yılmaz ile internetten bir görüşme yaptım. Kani Yılmaz bana Mayıs 2004 tarihinde Şehit Harun Kampındaki PKK’nın ikinci kongresine Mahmut Şakar ile İrfan Dündar gelerek bütün kameraları kapatarak, “…Başkan adına konuşuyorum, bu kongreden savaş kararı çıkacak…” dedi. Bunun üzerine kongrede savaş kararı alındı.”

SELİM ÇÜRÜKKAYA PKK’NIN ÖLÜM LİSTESİNDE

Bingöl’de 33 askerin şehit edildiği saldırıda, PKK’lıların başında gizli tanık Deniz olduğu ortaya çıkan Parmaksız Zeki kod aldı Şemdin Sakık olduğu biliniyordu. Şemdin Sakık Ergenekon iddianamesine giren ifadelerinde ise Sait Çürükkaya’yı suçlamıştı. Sait Çürükkaya, abisi Selim Çürükkaya ve çok sayıda Zaza kökenli PKK’lı terörist örgüt içinden dışlandığı için kaçarak AB ülkelerine sığınmıştı. PKK eski liderlerden Selim Çürükkaya için ölüm kararı çıkartmıştı.

View Comments (1)

Toplam 1 Yorum

  1. Pingback: Ergenekon davasında gizli tanık kimliğini açıkladı « Webzi.NET / İşin Doğrusu

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Gündem

starman-tesla-spacex

Uzay otomobili ve starman – Elon Musk içerir

webzi16 Şubat 2018
anadolum portalı zaman aşımı hatası

Açıköğretim üniversitesi portalı ANADOLUM zaman aşımına uğradığınız hatası

webzi25 Kasım 2017

Peak Games Okey Plus Oyununu Zynga’ ya sattı

webzi9 Kasım 2017
BTK verilerine göre 9 ayda bilinmeyen numara servislerine 53 milyon lira harcadık

Bilinmeyen numaralar servislerine 9 ayda 53 milyon Lira harcadık

webzi18 Aralık 2016
crytek üç aydır personel maaşlarını ödemiyor

CRYTEK maaşları bile ödeyemez durumda mı?

webzi15 Aralık 2016

İncir.com battı. İnternetteki saadet zinciri de 15 Temmuz’u bahane etti

webzi9 Eylül 2016
Tesla akıllı araç kaza yaptı. Sürücü öldü

Akıllı otomobille ilk ölümle sonuçlanan kaza

webzi2 Temmuz 2016

Apple iPhone’ u kırmayınca FBI 1,3 milyon dolar ödedi

webzi23 Nisan 2016

SEN UYUDUN HERKES ÖLDÜ!!!

webzi13 Mart 2016
1 saat kanunu

“BİR SAAT KANUNU” 1 Sapık 3 Minik Çocuk Ya cezası?

webzi9 Kasım 2015

Kentkart İzmir’e veda etti.

webzi24 Mayıs 2015

Sözde Kobani protestosu, özde şerefsizlik, bölücülük, teröristlik

webzi7 Ekim 2014
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.