TeknolojiVideo

Köpek balıkları Google’ a saldırdı

 Başlık ilginç gelmiş olabilir fakat bu bir gerçek. Google’ ın milyonlarca dolar yatırım ile tüm Dünya’ da oluşturduğu internet aktarım ağına köpek balıkları saldırıyor. Ekran görüntüsü Pasifik Okyanusu’ nun altındaki bölümden alımış gerçek bir görüntü. 

Google’ ın Cloud Storage (bulut depolama) ürün müdürü olan Dan Belcher bir açıklama yaparak, fiber kablolarına köpek balıkları tarafından yapılan saldırıyı doğrulayarak, bunu engellemek için tüm kablo ağını “kevrar” isimli madde ile kapladıklarını söyledi.

 

Dan Belcher’ ın açıklamasında bahsettiği kevrar çelik yelek yapımında kullanılan ve kurşun geçirmezlik özelliğini sağlayan madde. Bu kablo koruma işleminin maliyeti açıklanmamış olsa da, maddenin fiyatı, yapılan işlemin okyanus tabanında olması ve hattın büyüklüğü göz önüne alındığında ortaya çıkan tablo hayli yüksek rakamlardan oluşuyor.

Köpek balıklarının neden saldırdığı konusu da uzmanlar tarafından, kablolardan yayılan enerjinin köpek balıkları tarafından yaralı balıkların yaydıkları enerji ile karıştırılması sonucunda birleşiyor. Bu enerji sebebiyle köpek balıkları Google’ın kablolarını dişlemekten çekinmiyorlar.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı