Teknoloji

Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek

Facebook eğer bu hızla genç kullanıcılarını kaybetmeye devam ederse yakın zamanda sonu gelecek. 

 

 

 

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırmada, sosyal ağlar bir çeşit salgın hastalık olarak ele alınmış ve daha önce piyasadan silinen MySpace ile birebir örtüştürülerek araştırma Facebook üzerine kaydırılmış.

Bu araştırma sonuçlarına göre an itibari ile Facebook ta hesabı bulunan 1 milyar kullanıcının 2017 yılına kadar hesaplarını kapatacağı öngörülmüş. Daha önce yapılan bir araştırmada, sadece Amerika’ da genç kullanıcıların yaklaşık 10 milyonunun Facebook hesaplarını kapatarak, sosyal platformu terk ettikleri ortaya çıkmıştı. Bunu baz alan araştırmacılar, sosyal ağlarda hesaplarını kapatan kullanıcıların arkadaşlarınında bu etki altında kalarak hesaplarını kapattıklarını belirlemişler.

ABD’nin Princeton Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, Facebook’un sahip olduğu 1 milyardan fazla kullanıcının yüzde 80’ini 2017’ye kadar kaybedebileceğini öne sürdü. Kısa süre önce yapılan bir diğer araştırmada, ABD’de son 3 yılda yaklaşık 10 milyon gencin hesabını kapattığı ortaya çıkmıştı.

 

Gelelim Webzi.net ters köşesine;

Tüm bu araştırmalara ve doğruluklarına rağmen, bu güne kadar sürekli büyüyen Facebook şayet kullanıcı isteklerine ve Google gibi kullanım alışkanlıklarına zaman ve sermaye ayırması durumunda, kullanıcı kaybetmek yerine giden kullanıcılarını bile geri alabileceği de söz konusu.  Nasıl sosyal ağlarda hesap kapatmak bir salgın hastalık gibi yayılıyorsa da, salgın hastalıktan kurtulmak ve iyileşmek  için de birçok yöntem ve tedavi söz konusu…

Saygılarımla,

VforVandetta

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı