Teknoloji

Alman taksi çağırma uygulaması İstanbul operasyonunu sonlandırdı

İstanbul’ da neredeyse tüm taksilerde akıllı bir telefon üzerinde çalışan bir taksi çağırma uygulamasının sürekli aktif olduğunu görmüşsünüzdür. Bunlar arasında aylık 400 bin seyahat kapasitesine sahip olan BiTaksi pazar lideri.

İstanbul taksi ile ulaşım konusunda efsane bir pazar, pazar büyüklüğü günlük 700 bin, pazar liderinin aylık 400 bin yolculuk yaptırdığı düşünüldüğünde pazardaki boşluk yabancı yatırımcıların iştahını kabartıyor. Alman merkezli ve Avrupa’ nın en büyük taksi çağırma uygulaması odaklı şirketi olan taxi.eu’ da 2015 yılında İstanbul’ da hizmet vereceklerini duyurmuş ve bir operasyon merkezi kurmuştu. Avrupanın en büyüğü olsa da taxi.eu İstanbul taksi pazarında başarısız oldu ve dün itibariyle İstanbul’ daki tüm operasyonunu sonlandırdı. Sebebi ise rakiplerin çok güçlü olması. Burada rakipler diye bahsedilen aslında sadece BiTaksi uygulaması. Bu uygulamanında yerli olması ve böyle bir dev şirketi yenilgiye uğratmış olması gururumu okşamadı değil. Fakat yine de hiçbir pazarın tekel olması da tüketicilerin işine gelmeyecektir.

Taxi.eu, İstanbul Gayrettepe’ de bulunan merkez ofisi, çağrı merkezi ve taksi çağırma uygulamasının İstanbul ayağını da hemen kapatarak tüm operasyonlarını durdurduğunu bildirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı