Teknoloji

Windows Xp artık güncellenmeyecek

windows_xp_artik_guncellenmeyecek_microsoft_xp_guncellemelerini_durdurdu      Henüz sadece 12 yaşındaydı. En az yer kaplayan ve en kararlı sürümdü. Fakat yeni gelenlerin önünü tıkadığı için, ölüm fermanı imzalandı. Şaka bir yana, windows xp son bir yılını yaşıyor. Artık güncellenmeyecek…

Bu aralar mobil cihazların gölgesinden yavaş yavaş kurtulmaya başlayan  teknolojinin devi Microsoft en kararlı sürümü olan XP yi, artık emekliye ayırmaya karar verdi.

Resmi olarak 8 Nisan 2014 tarihinde tüm desteğini Xp nin üzerinden çekecek olan Microsoft XP yi ölüme terk ediyor.

 

8 Nisan  dan sonra, Windows Xp için herhangi bir güncelleme ve güvenlik önlemi yayınlamayacak. Destek vermeyecek. Bu da bilgisayar korsanları için XP kullanıcılarını açık birer hedef haline getirecek. Fakat hala xp de ısrar edecek olan kullanıcılar için yapılabilecek birşey yok. Malum alışkanlıkları değiştirmek hiç de kolay değil.

 

Dünya üzerinde windows kullanan şirketlerin %40 win 7 ve win 8 çıkmış olmasına rağmen hala XP kullanmaya devam ediyor. IT departmanlarını değişmez tercihi olan XP den yeni sürümlere terfi etmek isteyen şirketler için %15 indirim yapan Microsoft bu şirketler için son tarihi 30 Haziran olarak belirledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı