Diğer HaberlerTeknoloji

Milliyet’te gelenek haline gelen yazım hataları artık kavram kargaşasına dönüştü

beren-saati-muhasebecisi-dolandirdi

 Biz ekip olarak bayılıyoruz Milliyet Gazetesi’ nin internet sitesinde yayımlanan haberleri okumaya…

     O kadar çok yanlış var ki, sanırım stajerlere yazdırıyorlar tüm metinleri…

    Aşağıda alıntılanmış şekilde, gazetenin Beren Saat ile ilgili hazırladığı haberi göreceksiniz. Artık durum aşılmış durumda ve hatalar kavram kargaşasına dönmeye başladı. Okuyunca hak vereceksiniz…

Metin tam olarak aşağıdaki gibi;

Avukatı Oğuz Müftüoğlu aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı””na başvuran Beren Saat, muhasebecisi tarafından dolandırıldığını iddia etti. Dilekçede, Beren Saat””in rol aldığı bir dizideki arkadaşı aracılığıyla Muharrem A. isimli muhasebeci ile tanıştıklarını ve Nehir Erdoğan ve daha pek çok ünlü oyuncunun da muhasebecisi olduğu için kendisine güvenerek şifahen anlaşarak mali konularda birlikte çalışmaya başladıkları anlatıldı.
Muharrem A.’ya kendisine bildirdikçe muhasebe ücretlerinin yanı sıra vergi, Bağkur primi ve benzeri ödemelerin gönderildiği ifade edilen dilekçede, ödemelerin bazen elden ama çoğunlukla banka yoluyla iletildiği belirtildi ve ödemelerle ilgili belgeler de sunuldu.
Saat’in çok genç ve deneyimsiz olması nedeniyle güven duyduğu muhasebecisine tüm mali işlemlerin yönetimini bıraktığı belirtilen dilekçede, son zamanlarda vergilerin yatırılmadığı kaydedildi. Dilekçeda ayrıca muhasebecinin bu durumu örtbas etmek ve vergi borçlarını kapatabilmek için 2010 yılı Mayıs ayında, 6111 sayılı kanunundan yararlanarak Beren Saat’e haber vermeden taksitlendirmeye gittiği belirtildi.
Ancak bu taksitlerin de ilki hariç takip edenleri ödemediğinin tespit edildiği ifade edilen dilekçede, kendisini zarara uğratan şüphelinin nitelikli dolandırıcılık suçundan dolandırılması istendi. Savcılık olayla ilgili olarak Muharrem A. hakkında soruşturma başlattı.

Şimdi, siz hiç mi hata yapmıyorsunuz? Diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat biz de elimizden geldiğince, inceleyerek, hatasız ve kusursuz olmasa da, aklımızın erdiği kusurları düzelterek yayımlamaya çalışıyoruz. Ama bahsedilen Türkiye’ nin en büyük gazetelerinden biri ve ne yazık ki gün içerisinde çıkılan haberlerin %80-85 i bu tarz hatalarla dolu.

Buldukları her fırsatta her şeyi eleştiren gazetelerimiz bu tarz basit hataları engellemek için de özeleştiride bulunmalıdırlar diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

 

Orijinal haberi okumak isteyenler için; LİNK

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı