Diğer HaberlerGündem

Dünyada bir tek ben varım.

Hepimizin gözleri dağlanmış, düşünceleri tutsak…

Aklımızdan bile geçirmiyoruz birçoğumuz her an haberlerde izlediğimiz vahşetin bir sabah tam karşımızda duracağını ve başımıza gelebileceğini. Bir düşünün yakın geçmişi neler oldu neler yaşandı.

Çok basit bir örnek vereyim, İsrail neden ara vermişti bilenimiz var mı…

Aklınızdan neye ara vermişti diye de bir soru geçmiş olabilir. Cevabı Filistin’ i katletmeye. O kadar uzun zaman oldu ki, haberlerde biz bunları izlemeyeli. Sonra birden bire sanki mesaiye başlayan herhangibir çalışan gibi haberlerde ard arda flaş haber diye geçmeye başladı. İsrail ve Filistin gerçeği. Sonra birden haberiimiz oldu yine orada olanlardan. Arkadaş ortamlarında konuşmaya başladık ne olacak bu Filistinin hali diye.

Kahrolsun İsrail denmeye başladı sağda solda. Birkaç güne kadar ateş kes olmazsa boykota da başlarız İsrail mallarını. Eeee sonra…

Hiç kocaman bir hiç. Emin olun hiçbirşey olmayacak. Yine gündem değişecek, farklı konular konuşulmaya başlanacak ve Filistin yine unutulup gidecek.

Sahi ne oldu Somali, afrika daki aç çocuklar, şu TSK nın düzenlediği sınır ötesi operasyon???

Depreme de hazır olmalıydık. Ne oldu bunlar???

Somaliye yardımlar toplandı, artık haber olmadığına göre Somali de herşey güllük gülistanlık olsa gerek, gerçekten işe yaramış o yardımlar ki, artık kimse ilgilenmiyor.

Hergün binlercesi ölüyordu minicik yavruların açlıktan, temiz su bulamamaktan ve hastalıktan…

Onlarda kurtulmuş olmalı bu dertlerinden. Kimse ilgilenmediğine göre…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı