Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

Whatsapp satıldı.Facebook whatsapp’ı satın aldı

Satılıyordu, satıldı, uçtu, kaçtı, paralı oluyordu. Onbinlerce haber çıktı. Dünya çapında popüler olan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, diğer bir dünya devi olan Facebook tarafından satın alındı.

Evet gözlerinize inanabilirsiniz. Facebook WhatsApp ı aldı. Uzun zamandır piyasada dolaşan söylentiler sonunda doğru çıktı ve WhatsApp satıldı. Facebook WhatsApp ın bağımsız olarak yoluna devam edeceğini belirtse de, kendi bünyesine 19 milyar dolara katmış oldu. Bundan sonra WhatsApp ın kurucusu ve Ceo su olan, Jan Koum artık Facebook yönetim kurulu üyesi olarak hayatına devam edecek.

     Facebook, 4 milyar dolarını nakit, 12 milyar dolarını ise hisse karşılığı verecek. 3 milyar dolar değerinde sınırlandırılmış hissenin Whatsapp çalışanlarına dağıtılacağindan da bahsedildi. 

 

Haber Kategorisi:   Android, Facebook, Gündem, İnternet

Etiketler:  , ,

Yorumlar

 • Posted: 20 Şubat 2014 10:27

  Ters Köşe

  Ters Köşe olarak tam düz mantıkla bakayım dedim; 16 milyar dolar mı? Bunun TL karşılığı 35,312,473,099.49 TL oluyormuş. Bu nasıl okunur yahu? 35 MILYAR 312 MILYON 473 BIN 99 LIRA 49 KURUS Yani eski TL' ye çevirirsek; 35 TRILYON 312 MILYAR 473 MILYON 99 BIN 49 LIRA... Yani Facebook WhatsAppı satın alırken bu parayı ödediyse, WhatsApp nasıl bir kar elde ediyorsa artık bunu hesaplayıp almış demekki... ---------------------------------------------------------------------------- Yazılar ve yorumlar ile alakalı dilek, şikayet ve talepleriniz için terskose@webzi.net eposta adresini kullanabilirsiniz.
 • Posted: 20 Şubat 2014 10:30

  Facebook

  Demek Facebook WhatsApp ıda satın aldı ha... Değerli ters köşe yorumlar güzel ama senden, Facebook un bu satın alma sonrasında web dünyasında tekel e dönüşmeye başladığından bahsetmeni beklerdim. Formdan mı düşüyorsunuz???
 • Posted: 9 Nisan 2015 06:55

  Facebook uygulamasına WhatsApp'ta paylaş butonu geliyor

  […] Medya denen devasa dünyanın sarsılmayan kralı Facebook, WhatsApp’ ı satın alması sonrasında bu iki devin entegrasyonu için birçok deneme yaptı. Son olarak, Facebook içinden […]

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.