Gündem

PKK nın yıllardır taşıramadığı bardak, 5 dakikada taşıverdi…

PKK nın yıllardır taşıramadığı bardak, 5 dakikada taşıverdi…

Yine aynı senaryoyu izlediğimizin farkındasınızdır, umarım. Çünkü doğu ve güneydoğu’ da pkk yı kullananlar bir süredir de, Suriye’ yi kullanıyorlar.

 

Peki ne olacak. Olacak olan belli yıllardır PKK denen çapulcular topluluğunun dış güçlerle bir olup bir türlü taşırmayı başaramadığı bardağı, Suriye bir bomba ile taşırdı. İşin ters tarafı bu işi Suriye’ nin yaptığından bile şüphelerin olması. Yani Suriye tarafından geldiği kesin fakat kim tarafından ateşlendiği meçhul. Bizim ilk ve tek astronot adayı ŞEHİT pilotumuz ve yanındaki mükemmel bir eğitimle doğa üstü bir asker olan pilotumuzun katledildiği uçağımızda olduğu gibi herşey muamma.

Yıllardır, ASLAN GİBİ VATAN EVLATLARI göğüs göğüse çarpışıp şehit düştüler, kaç ASLAN şehit olduysa hemen ardından Genel Kurmay Başkanlığı denen müessesenin internet sitesinden ya 1 yada 2 sayı fazla çapulcu leşi olduğu açıklandı. Bilmem hiç dikkatinizi çekti mi? Çekmediyse vakit bulursanız bir inceleyin. Mesela 18 ASLANIN ŞEHİT olduğu bir çatışmada ya 19 yada 20 çapulcu leşi olduğuna dair haber yayınlanır. Bu ASLANLAR göğüs göğüse çarpışmak zorunda bırakılıyor ama bu kadar ASLAN bir çapulcu sürüsünü temizleyemiyor mu? Güldürmeyin insanı. Neresinden bakarsan bak saçmalık. Yine konu yumuşak karnıma doğru kaydı. Asıl konuya dönecek olursak, ASLANLAR çatışmaya giriyorlar ŞEHİT oluyorlar, GAZİ oluyorlar, çapulcu avlıyorlar tek tek ama Suriye den bir bomba geliyor 5 masum vatandaşım ölüyor, anında bir refleks ile karşılık veren Türk Silahlı Kuvvetleri en az 20 Suriyeli askeri öldürebiliyor. Peki bu mükemmel refleks neden ÜLKEM de çapulculara karşı basiretsiz kalıyor. Gözüne ışık tutulan domuz gibi mal mal bekleniyor. Gidilemeyen, şartların uygun olmadığı, uçuşa uygun olmayan bu karakollara çapulcular gidebiliyor fakat orada savaşan ASLANLARA destek nedense hep amerikan filmlerindeki polisler gibi tüm aksiyon bittikten sonra ulaşabiliyor.

 

Ben bunu anlamam, zaten anlaşılacak bir tarafı yok…

 

Kısacası, ÜLKEMİN sağından çapulcular, güneyinden Suriye ile senaryo işlemeye devam ediyor. Ama artık yıllardır süren bu senaryo kabak tadı verdi. Başbakan esip gürlüyor, hemen tezkere görüşmeleri yapılıyor. Muhalefet her zamanki balık hafızasıyla olanı biteni unutup hemen değişen gündemin peşinden gidiyor. Hiç mi aklı selim adam yok şu ülkede söz sahibi olan.

Çıkıp şöyle;

Arkadaş ne zırvalıyorsunuz, bu tezkereyi yıllar önce çapulcuların kökünü kazımak için verdik, gidip onu bir kazısınlar sonra tekrar konuşalım, Suriye ye girmek de çıkmak ta iş değil. Girmeye gerek de yok zaten, birkaç bomba ile bize risk oluşturan bölgeyi zaten temizleriz, neden gündem değiştiriyorsunuz?

 

Diye gürlese…

Click to add a comment

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Gündem

starman-tesla-spacex

Uzay otomobili ve starman – Elon Musk içerir

webzi16 Şubat 2018
anadolum portalı zaman aşımı hatası

Açıköğretim üniversitesi portalı ANADOLUM zaman aşımına uğradığınız hatası

webzi25 Kasım 2017

Peak Games Okey Plus Oyununu Zynga’ ya sattı

webzi9 Kasım 2017
BTK verilerine göre 9 ayda bilinmeyen numara servislerine 53 milyon lira harcadık

Bilinmeyen numaralar servislerine 9 ayda 53 milyon Lira harcadık

webzi18 Aralık 2016
crytek üç aydır personel maaşlarını ödemiyor

CRYTEK maaşları bile ödeyemez durumda mı?

webzi15 Aralık 2016

İncir.com battı. İnternetteki saadet zinciri de 15 Temmuz’u bahane etti

webzi9 Eylül 2016
Tesla akıllı araç kaza yaptı. Sürücü öldü

Akıllı otomobille ilk ölümle sonuçlanan kaza

webzi2 Temmuz 2016

Apple iPhone’ u kırmayınca FBI 1,3 milyon dolar ödedi

webzi23 Nisan 2016

SEN UYUDUN HERKES ÖLDÜ!!!

webzi13 Mart 2016
1 saat kanunu

“BİR SAAT KANUNU” 1 Sapık 3 Minik Çocuk Ya cezası?

webzi9 Kasım 2015

Kentkart İzmir’e veda etti.

webzi24 Mayıs 2015

Sözde Kobani protestosu, özde şerefsizlik, bölücülük, teröristlik

webzi7 Ekim 2014
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.