Android

Samsung Microsoft’a her yıl bir milyon dolar ödüyor.

Samsung Microsoft’a her yıl bir milyon dolar ödüyor.

     Her çıkan sürümü başarısız ve hatalarla dolu, her ürün denemesi hezimetle sonuçlanan bir markanın nasıl olupta hala teknoloji piyasasınında en çok kazanan olmasını aklım almıyordu uzun süredir.

Bu güzel bayram gününü bunu araştırarak berbat ettim. Fakat çok ilginç bilgilere ulaştığım için değdiğini düşünerek kendimi avutuyorum. Her birini ayrı bir makale olarak paylaşacağım “Nereden bu Bill’in değirmeninin suyu” başlıklı yazıların ilkini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Başlıktada belirttiğim gibi, bu kadar başarısız bir şirketin mali açıdan hala teknoloji sektörünü domine etmesini anlayamadığımdan büyük çapta bir araştırma ile bazı ilginç, bilinen, bilinmeyen ve hoşunuza gitmeyecek bazı bilgilere ulaştım.

Bunlardan ilki Samsung‘un Android işletim sistemi kullandığı telefonları için Microsoft‘a her yıl 1.000.000 $ (bir milyon dolar) ödüyor olması. Ne kadar ilginç değil mi? Markalardan biri Samsung, diğeri başlı başına bir işletim sistemi olan Android ama suya sabuna dokunmadan para kazanan marka ise Microsoft. Nasıl mı oluyor?

Şöyle ki, Samsung Android işletim sistemiyle piyasaya sürdüğü tüm modeller için, nasıl oluyorsa “Patentli ürünleri için” her yıl tam bir milyon dolar ödeme yapıyor. Bu ödemenin yapılmasına sebep olan patentli uygulamaları derin bir araştırmaya girmeme rağmen henüz bulamadım fakat mesainin başlamasının ardından ekibimizle birlikte bulabileceğimize eminim. Anlayamadığım noktalardan biri de, bu patentli uygulamalar ile ilgili içini dışını kurcaladığımız Samsung markalı mobil cihazların hiçbirinde microsoft markası ile karşılaşmamış olmamız. Demek ki çok gizli ve çok özel uygulamalar bunlar.

Bunun gibi 16 madde daha var bizim Bill’ in değirmeninin suyunun nereden geldiğini gösteren. Bu konu ile ilgili olarak sormak veya eklemek istediğiniz bir şeyler olursa yorumlarınızda ya da epostalarınızda belirtebilirsiniz.

Click to add a comment

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Android

More in Android

Sürücüsüz otomobillerde kaza kararını kim verecek tartışması

webzi25 Haziran 2016

Google sürücüsüz otomobiline trafik cezası kesildi

webzi1 Mart 2016

Trafik kaza tespit tutanağı mobil uygulaması yayınlandı

webzi2 Ekim 2014

GooglePlay Türklere açıldı

webzi3 Mayıs 2014
Whatsapp Facebook tarafından satın alındı

Whatsapp satıldı.Facebook whatsapp’ı satın aldı

webzi20 Şubat 2014
efsane olan Flappy Bird yayından kaldırılıyor

Flappy Bird yayından kaldırılıyor

webzi9 Şubat 2014

Android 4.3 güncellemesi S3 e yaramadı

webzi15 Kasım 2013

Samsung Android işletim sistemi ile çalışacak notebook ile öne geçecek.

webzi11 Mayıs 2013

Google-Oracle savaşında kazanan Google oldu

webzi8 Temmuz 2012

Google’ ın yeni oyuncağı Project Glass ile çekilmiş ilk video

webzi27 Mayıs 2012

Akıllı telefonlarda, Carrier IQ skandalı.

webzi11 Mart 2012

WordPress’ te kategori oluşturmak

webzi28 Ağustos 2011
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.