Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

iPhone 3GS bedava olacak…

Apple ve dolayısıyla iPhone hayranlarına müjde. ABD kulislerinde dolaşan söylentilere göre , iPhone 3Gs modeli, ABD li operatörler tarafından kontrata tabii  olmak üzere ücretsiz verilebilir.

 

 

 

Bir finans kuruluşunun danışmanlarına göre, iPhone 5 piyasaya çıktığında eski modeller, pazar payını maksimum seviyeye çıkarmak için olabildiğince indirimli fiyatlara satılacaklar.

Hatta bir fikre göre iPhone 3Gs in kontratla ücretsiz olarak alınabilecek. iPhone 4G ise 99 dolara kadar düşecek.

Bu varsayımlara göre halihazırda 64 milyon kullanıcısı bulunan iPhone kullanıcı sayısını 150 milyon kullanıcı sayısına çıkarabilir gibi görünüyor.

Bu politika aslında Apple ın bu güne kadarki fiyat politikası ile çelişiyor. Çünkü bugüne kadar piyasaya sürdüğü her ürün aynı segmentte ki ürünlerden fiyat bakımından oldukça üstündü. Pazarlamanın dayanılmaz esnekliği bir kez daha karşımıza global pazarda çıkmış oluyor. Apple’ın bu fiyat düşürme taktiği giriş seviyesi kullanıcıların iPhone erişimini sağlayacak ve pazara tamamen hakim olmasını sağlayacaktır.

Farklı bir fenomen olarak gördüğüm Apple ürünleri, artık global pazarın standart pazarlama şartlarına daha fazla karşı koyamamış gibi görünüyor.

Bunun Apple açısından iyi yada kötü bir gelişme olduğu farklı açılardan bakıldığında göreceli sonuçlar verecektir. Sonuçta pazarlamada kar ettiğiniz sürece deneyeceğiniz her yol doğrudur.

Haber Kategorisi:   Teknoloji

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.