Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

Büyük boyutlu mysql yedeğini sorunsuz geri yüklemek

     İnternet sitesi olanlar yada bu işi meslek olarak edinmişler için büyük bir problemdir büyük boyutlu mysql yedeklerini sunucuya atmak. Şayet kullandığınız sunucu size ait değilse veya sadece bir host üzerinden bu işi gerçekleştirmeye çalışıyorsanız, bu filin yaptığı bile sizin başınıza gelenden iyi demektir. Ama kolay yolu yazının devamında açıklanıyor.

 

Hemen anlatıma ve ihtiyacımız olanlara geçiyoruz. Öncelikle mükemmel ve sorunsuz bir araç olan bigdump.php dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonrasında mysql bilgilerinin bulunduğu satırları ve 51. satırdaki sql dosyamızın adını yazmamız gereken satırları bize uygun şekilde düzenleyip kaydediyoruz.

Sonrasında ftp de bir klasör açıyoruz. Bigdump.php ve sql dosyamızı bu klasörün için atıp, bigdump.php dosyamızı çalıştırıyoruz. Web de aradığımda 770 mb yedeği sorunsuz yüklediğini ileten arkadaşların olduğunu okudum.

Haber Kategorisi:   Sunucular ve Paneller

Yorumlar

  • Posted: 30 Mart 2014 19:50

    Bigdump

    bigdump, gerçekten başarılı bir sql yedeğini yükleme aracı. Bigdump ile büyük boyutlu sql yedeğini yüklemek gerçekten çok kolay. Açıklama için teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.