Sunucular ve Paneller

Büyük boyutlu mysql yedeğini sorunsuz geri yüklemek

Büyük boyutlu mysql yedeğini sorunsuz geri yüklemek

     İnternet sitesi olanlar yada bu işi meslek olarak edinmişler için büyük bir problemdir büyük boyutlu mysql yedeklerini sunucuya atmak. Şayet kullandığınız sunucu size ait değilse veya sadece bir host üzerinden bu işi gerçekleştirmeye çalışıyorsanız, bu filin yaptığı bile sizin başınıza gelenden iyi demektir. Ama kolay yolu yazının devamında açıklanıyor.

 

Hemen anlatıma ve ihtiyacımız olanlara geçiyoruz. Öncelikle mükemmel ve sorunsuz bir araç olan bigdump.php dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonrasında mysql bilgilerinin bulunduğu satırları ve 51. satırdaki sql dosyamızın adını yazmamız gereken satırları bize uygun şekilde düzenleyip kaydediyoruz.

Sonrasında ftp de bir klasör açıyoruz. Bigdump.php ve sql dosyamızı bu klasörün için atıp, bigdump.php dosyamızı çalıştırıyoruz. Web de aradığımda 770 mb yedeği sorunsuz yüklediğini ileten arkadaşların olduğunu okudum.

View Comments (1)

Toplam 1 Yorum

  1. Bigdump

    30 Mart 2014 at 19:50

    bigdump, gerçekten başarılı bir sql yedeğini yükleme aracı. Bigdump ile büyük boyutlu sql yedeğini yüklemek gerçekten çok kolay. Açıklama için teşekkürler.

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucular ve Paneller

More in Sunucular ve Paneller

Notice unserialize() [function.unserialize] Error at offset

Opencart Notice: unserialize() [function.unserialize] hatasının çözümü

webzi17 Şubat 2014

DirectAdmin Mysql veritabanı oluşturma

webzi28 Ağustos 2011

DirectAdmin Lisans Sorunu ve Lisans Değişikliği

webzi8 Ağustos 2011
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.