Gündem

DTP nin MYK üyesi çatışmada öldürüldü

DTP nin MYK üyesi çatışmada öldürüldü

 Bildiğiniz üzere ülkemizde muz cumhuriyeti olma yolunda hızlı bir ilerleyiş var. Sözde bir siyasi parti olan DTP nin, teröristlerden kurulu olan sözde Merkez Yürütme Kurulu içinde görev yapan bir mahluk güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürüldü. İlginç olan kısmı şu sözde siyasi parti ayıbıyla oturacağına bir de açıklama yapıyor.

BDP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada güvenlik güçyleriyle 16 Kasım günü Çukurca kırsalında girdiği çatışmada ölen Cezmi Altıntaş’ın, kapatılan DTP’de MYK üyesi ve Gençlik Meclisi Sözcüsü olarak görev yaptığı belirtildi. Cezmi Altıntaş’ın 2008 yılının temuz ayında kapatılan DTP’de MYK üyesi olarak seçildiği ve çatışmada ölmesinden üzüntü duyulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Cezmi Altıntaş, 2008 yerel seçimleri öncesinde Adana’da, DTP MYK’sı adına aday tanıtımı yaparken ’Yüz binleri temsil edecek adaylar ortaya çıkarmak için büyük çaba harcadık. Seçimlerin demokratikleşmeye katkısı olacağına inanıyorum’ demişti. Altıntaş’ın bu inancı boşa çıktı, yerel seçimlerin hemen ardından ’KCK’ operasyonları başladı ve Altıntaş da arananlar arasındaydı. Altıntaş Kürt sorununu çözmeyen iktidarlarca Kürt gençlerine gösterilen iki yoldan birisini seçti. Cezaevine girmek yerine dağa çıktı. Altıntaş eğer cezaevine girseydi, diğer arkadaşları gibi, yaklaşık dört yıldır anadilinde savunma yapamadığı için kendisini savunamadan yatıyor olacaktı. Cezmi Altıntaş’ın yaşamını yitirmesinden de benzer çatışmalarda gencecik askerlerin yaşamını yitirmesinden de demokratik siyaseti yok etmeye çalışanlar ve Kürt sorununun çözümünde adım atmayanlar sorumludur.”

 

“Kürt gençlerine gösterilen iki yoldan birisini seçti. Cezaevine girmek yerine dağa çıktı” diye buyurmuşlar. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Akp Hükümeti kadar bu teröristlere prim yaptıran, özgür bırakan, el elde baş başta gezdiren, ülkeye girişlerinde tören düzenleyen başka kimse oldu mu?

 

Hayır bu soysuzların en büyük destekçilerinden biri İran diğeri Irak adamlar bu ülkelere bile girerken tedirginler. Benim Ülkeme girerken tören yapıyoruz. Bunlara saldırmazsanız sokakta bulursunuz kendinizi deyip İT muamelesi yapan İran – Irak ikilisi evet yer sağlıyor, yaralıları tedavi ettiriyor vs ama Ülkemdeki kadar rahat hareket etmeleri mümkün mü? Tabii ki değil.

 

Çünkü burası Türkiye, balık hafızalıyız biz. Unuturuz nasılsa 3 gün sonra olanı biteni. Bağrımıza basarız yine elin İTini TERÖRİSTini…

Click to add a comment

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gündem

More in Gündem

starman-tesla-spacex

Uzay otomobili ve starman – Elon Musk içerir

webzi16 Şubat 2018
anadolum portalı zaman aşımı hatası

Açıköğretim üniversitesi portalı ANADOLUM zaman aşımına uğradığınız hatası

webzi25 Kasım 2017

Peak Games Okey Plus Oyununu Zynga’ ya sattı

webzi9 Kasım 2017
BTK verilerine göre 9 ayda bilinmeyen numara servislerine 53 milyon lira harcadık

Bilinmeyen numaralar servislerine 9 ayda 53 milyon Lira harcadık

webzi18 Aralık 2016
crytek üç aydır personel maaşlarını ödemiyor

CRYTEK maaşları bile ödeyemez durumda mı?

webzi15 Aralık 2016

İncir.com battı. İnternetteki saadet zinciri de 15 Temmuz’u bahane etti

webzi9 Eylül 2016
Tesla akıllı araç kaza yaptı. Sürücü öldü

Akıllı otomobille ilk ölümle sonuçlanan kaza

webzi2 Temmuz 2016

Apple iPhone’ u kırmayınca FBI 1,3 milyon dolar ödedi

webzi23 Nisan 2016

SEN UYUDUN HERKES ÖLDÜ!!!

webzi13 Mart 2016
1 saat kanunu

“BİR SAAT KANUNU” 1 Sapık 3 Minik Çocuk Ya cezası?

webzi9 Kasım 2015

Kentkart İzmir’e veda etti.

webzi24 Mayıs 2015

Sözde Kobani protestosu, özde şerefsizlik, bölücülük, teröristlik

webzi7 Ekim 2014
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.