Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

WhatsApp’tan yepyeni özellik: Ekran görüntüsü alındı bildirimi

Anlık mesajlaşmada uygulamalar arasındaki liderliğini hiçbir zaman bırakmayan sektörün tekeli olan WhatsApp, gerek eğlence gerekse güvenlik amaçlı sürekli olarak yaptığı güncellemelere bir yenisini daha ekledi.

WhatsApp bu yeni güncelleme ile, uzun zamandan beri kullanılan uçtan uca şifreleme güvenliğinin yanında yazıştığınız kişinin ekran görüntüsü alması durumdan sizi haberdar edecek.
Mantık olarak, çift mavi tık olarak gördüğümüz gönderilen mesajın okundu bildirimi özelliği ile aynı çalışacak olan sistem, kaydedilmesini istemediğiniz gönderilerin sizin bilginiz haricinde  ekran görüntüsünün alınmasının bu bildirimle (screenshot notification) önüne geçmeyi hedefliyor. Tabii ki whatsapp okundu bildirimi gibi kapatabileceğiniz bu özellikde tamamen kullanıcının inisiyatifine bırakılmış durumda.

Belki sizin de aklınıza gelmiştir, ekran görüntüsü almaz başka bir telefon ile fotoğrafını çekerse ne olacak diye… Üzgünüm henüz bunu belirleyecek bir teknoloji WhatsApp! a eklenmedi. Bunun yerine herşeyi WhatsApp’ tan beklemek yerine her önümüze geleni listemize eklemeyip sadece güvendiğimiz kişiler ile özel anlarımızı paylaşırsak bu kadar güvenlik önlemine de gerek kalmayacaktır.

Haber Kategorisi:   Facebook, Genel, Teknoloji

Yorumlar

 • Posted: 6 Mart 2017 18:45

  ayscaan

  teknoloji aşklari var artik. Facebook'a instagram'a eklerse hoslaniyo whatsapp'tan surekli yazatsa aşırı ilgili gibi...
 • Posted: 6 Mart 2017 18:46

  simaysirdass

  Biri şu telefonu elimden alsın lütfen aslında bu uygulamayı silsin WhatsApp tan gelen mesajlara bile bakamıyorum buraya yazmaktan
 • Posted: 6 Mart 2017 18:46

  alyna_kaya

  Tatlım anladık ne yaptığını, aynı fotoğrafı hem snapchat, hem instasnap, hem de whatsapp'tan snap atmana gerek yok.
 • Posted: 6 Mart 2017 18:46

  medeniusul

  Çok uykum geldi. Biri whatsapp'tan iyi geceler diye ses kaydı yollasın, ninni gibi <3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.