Facebook

ChargeBox atılan twit ile ücretsiz şarj imkanı sunan cep telefonu şarj istasyonu üretti

ChargeBox atılan twit ile ücretsiz şarj imkanı sunan cep telefonu şarj istasyonu üretti

Türkiye’de cep telefonu ve tabletler için yüksek güvenlikli şarj istasyonu üretimi yapan ChargeBox®, oteller, avmler, hastaneler ve organizasyonlar için, sadece atılacak bir twit ile ücretsiz şarj imkanı sunan yeni sistemini tanıttı. 

Birkaç yıl önce tanıtımını yaptığımız cep telefonu şarj istasyonları ile özellikle sokakta ya da bulunduğumuz alanlarda yaşadığımız şarj sorununa bir nebze olsun çözüm bulmuştuk. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte sürekli olarak güncellenen telefon şarj üniteleri her gün başka bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Twit atarak kullanılan cep telefonu şarj istasyonunu üreten ChargeBox® markasının Türkiye Satış Müdürü Mustafa Bey ile yaptığımız görüşmede Sosyal medya entegrasyonu ile çalışan ve atılan twit sonrası ücretsiz şarj imkanı sunan SocialCharge® detayları öğrendik.
ChargeBox® tarafından üretilen sosyal medya entegrasyonlu cep telefonu şarj istasyonu ve otomatlar  aslında çok basit bir sistemle çalışıyor. SocialCharge® ların her birinin ayrı bir seri numarası var. Bu seri numaraları kullanıcıların rahatlıkla görebilecekleri yerlerde bulunuyor. Belirlen hashtag ile birlikte bu seri numarasını twittera gönderen kullanıcı, telefonunu ücretsiz olarak şarj edebiliyor.

 

 

Peki kullanıcılar ya da bu sistemi kullandıran kuruluşlar ya da firmalar neden  SocialCharge® tercih ediyorlar? Sebepler aslında her iki taraf için de farklı. Kullanıcılar normal şartlarda 2 TL gibi bir fiyata kullandıkları bu şarj hizmetinden sadece tek bir twit atarak ücretsiz olarak faydalanabiliyorken, kuruluş ya da firmalar içinse çok daha katma değerli bir hizmet olduğu kesin.  Çünkü, sosyal medyanın ürün, hizmet ve marka tanıtımlarına olan katkısı yadsınamaz oranda büyük bir yer kaplıyor pazarlama faaliyetlerinde… Atılan her twit sosyal medyada bir reaksiyona sebep oluyor. Örneğin, belirli günlerde kampanya yapan bir zincir mağazanın bu kampanyasının tanıtımı için ayırması gereken  sosyal medya bütçesi azımsanacak rakamlar olmuyor. Bu bütçelerin etkileri ise, tamamen sosyal medya kullanıcılarına sağladığı faydayla doğru orantılıdır. Durum böyleyken direkt olarak faydayı görecek olan kullanıcı aracılığıyla bu kampanyayı desteklemek kadar mantıklı bir seçenek oluyor. Trendtopic olan bu kampanya hashtag ise etkiyi katlayarak arttırmaya yardımcı oluyor.

View Comments (1)

Toplam 1 Yorum

  1. Halit

    12 Kasım 2016 at 15:02

    Atılan tweet ile çalışan şarj istasyonu ile ilgili olarak detaylı bilgiye ve varsa sunum dosyasına ihtiyacım var. İletişim bilgilerinizde telefon numarası bulunmuyor, üretici misiniz? Nasıl ulaşabilirim?

Sizde fikrinizi belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Facebook

whatsapp ekran görüntüsü alındı bildirimi

WhatsApp’tan yepyeni özellik: Ekran görüntüsü alındı bildirimi

webzi29 Ocak 2017

Facebook’ta yaşayandan çok ölü hesabı olacak

webzi9 Mart 2016

Facebook WhatsApp’ ı entegre ediyor

webzi8 Nisan 2015

Anonymous ISID hesaplarını hackledi

webzi12 Şubat 2015

Facebook reklamdan ne kazanıyor

webzi29 Ocak 2015
ello.co adlı facebook karşıtı sitenin 2 dolarlık davetiyeleri ebay da 100 dolardan satılıyor

Facebook karşıtı sosyal deneyle ortaya çıktı, davetiyeleri karaborsaya düştü

webzi28 Eylül 2014

Facebook ortam dinlemesi yapacak

webzi5 Haziran 2014
Whatsapp Facebook tarafından satın alındı

Whatsapp satıldı.Facebook whatsapp’ı satın aldı

webzi20 Şubat 2014

Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek

webzi24 Ocak 2014

Facebook tan whatsapp a rakip geldi

webzi14 Kasım 2013

Facebook doğru yolu buldu. Mobil yatırımlara hız verdi

webzi13 Mayıs 2013

Facebook telefonu: Facebook Home

webzi1 Nisan 2013
Güne, gündeme etki eden ya da hiç haberimizin bile olmadığı konuların doğrularını konuşuyoruz. Ters köşe'den değerlendirmeye çalışıyoruz. Webzi.NET, sitesinde yayınlanan tüm makalelerin, hakları ve sorumluluğu Webzi.NET editörlerine aittir.

Tüm hakları Webzi.NET ' e aittir. Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için, info@webzi.net ve 0 850 885 04 56 dan bize ulaşabilirsiniz.