Webzi.NET / İşin Doğrusu

Menu

Apple dan ipad kullanıcılarını üzecek 2 karar, ilk ipad ölüme terkedildi

  Apple’ın ilk iPad ve iPhone 3GS hakkında verdiği bu 2 karar herkesi çok şaşırttı. iPhone 3GS’de iOS 6 desteğini kesmeyen Apple, iPad’in ilk sürümünü ise bir kenara attı.

 

Apple, iOS 6 ile beraber çok sayıda yeni işlevi piyasadaki cihazlarına sunacak. Geniş bir uyumluluk yelpazesine sahip iOS’un yeni sürümü, sadece orijinal iPad’e gelmeyecek. Bununla birlikte iPhone 3GS, iOS 6 güncellemesini alacak. Yani Apple, iPhone 3GS’i henüz gözden çıkarmazken, iPad’in ilk sürümünü bu şekilde tabiri caizse ölüme terk etti.

iOS 6 güncellemesi oldukça uzun bir yenilik listesine sahip ve bu yenilikler, iOS 5 kullanıcılarını yükseltmeye ikna edecek kadar iyi görünüyor. Bunlardan bir tanesi olan yeni iOS 6 Maps, Google Earth benzeri 3 boyutlu haritaları iOS cihazınıza getiriyor. Yeni uygulama, yol tarifli navigasyonu destekliyor ve Siri yoluyla sesli komutlarınıza cevap verebiliyor. iOS 6’daki diğer önemli yenilikler arasında yeni bir e-posta kutusu, Facebook entegrasyonu, geliştirilen Siri, yeni iPad için Siri desteği ve Photostream paylaşım işlevi var.

iOS 6’nın hizmete sunulması ise bu senenin sonbahar aylarında olacak.Tahminimizce eylül ayında iOS cihazınızı güncelleyebileceksiniz.

Haber Kategorisi:   Genel, Teknoloji

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.